Szolnokon más típusú edző kell

Fazekas
2000. 12. 12. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mint az már ismeretes, hétfő délután közös megegyezéssel szerződést bontott Kmézics Zorán vezetőedzővel a Szolnok férfi kosárlabdacsapata. A jugoszláv szakember az előző szezon előtt vette át a gárda irányítását, s tavaly a bajnoki döntőbe vezette az Olajt. Az ezüstérem után az együttes a bajnoki címet célozta meg, de a Tisza-partiak szereplése eddig elmaradt a várakozástól (hét győzelem mellett négy vereség). A vezetők elsősorban a tréner és a játékosok közötti „nem ideális” kapcsolat miatt váltak meg Kmézicstől.– Szakmailag semmiféle problémánk nincs Zoránnal, nem találtunk semmi kivetnivalót a munkájában, de a kosarasok és a vezetők is úgy érzik, a jelenlegi játékosállományhoz más típusú edzőre van szükség – kezdte Tóth Zoltán, a Szolnok ügyvezetője, aki átmenetileg Pór Péter másodedzővel irányítja a gárdát mai, Reggio Calabria elleni Koracs Kupa-mérkőzésen, valamint a szombati zalaegerszegi bajnokin. – Kmézics nagyszerűen dolgozott, de az utóbbi hetekben nyilvánvalóvá vált, hogy nincs meg az összhang közte és a játékosok között, és ez a viszony a továbbiakban csak rosszabbodott volna. Két nehéz találkozó előtt állunk, és az is lehet, hogy „befürdünk”, de mindenképpen változtatni kellett. Félreértés ne essék, nem török Zorán babérjaira. Ha minden jól megy, a jövő héten bemutajuk az új trénert – nyilatkozta Tóth.Úgy tudjuk: a legutóbb Körmenden dolgozó Gellér Sándor, a Bp. Honvéd egykori irányítója lesz a Tisza-partiak új edzője. Mindenesetre a szolnoki drukkerek szerint több játékos lélekben felszabadult Kmézics távozásával, mivel a szigorú jugoszláv kosárlabda, amelynek az 1991-ben a Szolnokkal bajnokságot nyerő tréner is híve, jó néhány jelenlegi kosarasnak nem „ízlett”.A dolog lényege mégis az, hogy kulturáltan oldotta meg a klub és az edző az elválást, tehát megértették: a sors más utat jelölt ki a feleknek. Nincs harag – mondta Tóth, és valószínű, hogy a jelenleg nem elérhető Kmézics is így gondolja.


Az európai kosárlabda-kupaküzdelmek mai programjában a magyar csapatok közül a GYSEV (nők, Euroliga, D csoport) és a Szolnok (férfiak, Koracs Kupa, F csoport) érdekelt. A csoportmérkőzések során százszázalékos soproniak az 5. fordulóban a litván bajnok Lietuvos Vilnius otthonában szerepelnek (17.30 óra). Az ellenfél – amely november elején 83-62-es vereséget szenvedett Saeed Armaghani együttesétől – a csoport harmadik helyén áll. A sorrend: 1. GYSEV 8 pont, 2. Como 7, 3. Vilnius 5, 4. Elitzur Ramla 4.A múlt szerdán hosszabbításban a Triestét verő Szolnok a csoport éllovasát, a Reggio Calabriát fogadja. A 18 órakor kezdődő találkozót a Sport1 élőben közvetíti. A csoport állása: 1. Reggio Calabria 4 pont, 2. Szolnok 3, 3. Lausanne 3, 4. Trieste 2.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.