A brit lovag fél a spanyol kontráktól

2001. 02. 13. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Bajnokok Ligájában ma a legjobb tizenhat csapat közül ezúttal az A és a B jelű kvartett tagjai játszanak egymással. Nagy lépést tehet a negyeddöntős részvétel felé a Manchester United, amennyiben nyer Valenciában, ám a tavalyi döntős spanyolok is tudják, hogy sikerük esetén az A csoport élére ugranak. A másik mérkőzést Grazban rendezik, a Sturm vendége a Panathinaikosz lesz. A B csoportban a Galatasaray a Deportivo La Corunát, a Milan a PSG-t fogadja.Sir Alex Ferguson, a Manchester United menedzsere elsősorban arra hívta fel idegenben is támadó szellemben futballozó csapata figyelmét, nehogy a védelem túlságosan kinyíljon, s ezzel a kontrafutballt művészi szinten alkalmazó ibériaiak malmára hajtsa a vizet. A szombaton a Chelsea ellen 1-1-re végződött bajnoki mérkőzést térdszalagsérülés miatt kihagyó francia Barthez rendbejött, így a világ- és Európa-bajnok kapus a skót mester rendelkezésére áll.A Valencia szurkolói türelmetlenül várják, bemutatkozik-e ma este a 20 millió dollárért szerződtetett Aimar. Bár Hector Cúper edző valószínűleg nem szerepelteti a kezdőcsapatban a Maradona által a legjobb argentin játékosnak tartott 21 éves középpályást, a kispadon azonban már helyet kaphat.A görög bajnokságban egymás után két vereséget elkönyvelő Panathinaikosz két kulcsjátékosa, Galetto és Fisszasz nélkül lép pályára Grazban, az otthonában nagyon veszélyes Sturm ellen. Az egypontos, a Manchestertől 3-0-s vereséget szenvedő és a Valenciával 1-1-es döntetlent játszó görögök egyébként is halvány továbbjutási reményei csak akkor maradhatnak életben, ha legyőzik az osztrákokat a Schwarzenegger-stadionban. A két sérült mellett jó hír Angelosz Anasztaziadisz vezetőedzőnek, hogy a portugál Paolo Sousa újra játszhat.– Jól sikerült a felkészülésünk, örülök, hogy megint tétmérkőzést játszunk – nyilatkozta Ivica Oszim, a Sturm bosnyák szakvezetője, aki valószínűleg a kezdőcsapatba nevezi Korsós Györgyöt.Isztambulban a Galatasaray a Deportivót fogadja. Mircea Lucescu, a törökök román edzője nagyon fontos lépcsőfoknak tartja a mérkőzést.– Elmondtam a játékosoknak, hogy többé nem lesz ekkora lehetőségük. Ki kell használni az alkalmat, hogy ebből a rendkívül erős csoportból bejussunk a negyeddöntőbe – vélekedett a Milannal együtt eddig négy pontot gyűjtő Galata trénere.Javier Irureta, a La Coruna mestere viszont úgy gondolja, nekik elég, ha döntetlennel zárják az összecsapást, mert biztos abban, hogy február 20-án győzni tudnak a hazai Riazor-stadionban.A milánói San Siróban a Milan a Paris SG-t fogadja. Mindkét csapat elég siralmasan szerepel hazájában. Előbbi a hét végén a Vicenzától kapott ki 2-0-ra, míg a PSG-t az Auxerre alázta meg hazai pályán a Francia Kupában (0-4). A Milan nem állíthatja csatasorba a Dinamo Kijevtől igazolt grúz Kaladzét, Ambrosini térdsérülése miatt ebben az idényben már nem játszhat, és kétséges Chamot, Costacurta, Albertini és Gattuso játéka.


EurofociBajnokok Ligája2. csoportkör, 3. forduló (valamennyi mérkőzés 20.45-kor kezdődik)A csoport (ma)Sturm Graz–PanathinaikoszValencia–Manchester United

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.