Egy hónap múlva a franciaországi Nimes-ben rendezik meg a vívó-világbajnokságot, amely az első jelentős állomás lesz a 2004-es athéni olimpia felé vezető úton. A tavalyi felemás sydneyi szereplés után – a magyar csapat egyetlen érmet nyert Nagy Tímea révén, igaz, aranyat – nagy változás történt: az egyszemélyes szakmai vezetés helyett három szakági menedzser és hat edző irányítja a válogatott felkészülését. Az új olimpiász első világversenyén választ kaphatunk arra is, hogy ez az új rendszer miként válik be.
Vívóink idei felkészülését nehezítette, hogy a szűkös anyagiak miatt a válogatottak kevesebb világkupaversenyen indulhattak. Ennek ellenére a júliusi Európa-bajnokságon a magyar csapat kitűnően helytállt, versenyzőink két arany-, egy ezüst- és hat bronzérmet nyertek.
Kovács Tamás főtitkár gondjai az előző héten enyhültek, mert a nehéz anyagi helyzetben lévő szövetség 15 millió forintos gyorssegélyt kapott, amelyből fedezni tudja az edzőtáborozás és a világbajnoki részvétel költségét is (csak az utóbbi 11 millió forintba kerül). Három fegyvernem legjobbjai október elsejétől Tatán, a női párbajtőrözők tizenharmadikától Svájcban edzőtáborozhatnak, míg a női tőrözők egy hétig Görögországban készülnek.
Az idei világkupaversenyeken női párbajtőrözőink megőrizték helyüket az élmezőnyben, a legelőkelőbb helyen (2.) az olimpiai bajnok Nagy Tímea áll. A többi fegyvernemben viszont felemás volt a szereplés: a férfi kardozók közül Ferjancsik Domonkos és Nemcsik Zsolt az első nyolc között van a világranglistán, a tőröző Mohamed Aida a kilencedik, Marsi Márk a tizenkettedik. A következő egy hónapban jelentős formajavulásnak kellene történnie ahhoz, hogy vívóink érmekért csatázhassanak a világbajnokságon. A válogatottat korábban 15 évig szövetségi kapitányként irányító Kovács Tamás szerint régi igazság, hogy a felkészülést a világverseny eredményei minősítik.
A kormány kiemelten támogatja a fiatalok munkába állását
