Csatárból túlkínálat van

Most induló sorozatunkban bemutatjuk a világbajnokság nyolc csoportjának résztvevőit. Azokat a válogatottakat, amelyek jogot szereztek arra, hogy Japánban és Dél-Koreában vendégeskedjenek. Az A csoportba sorolták be a világbajnoki címet védő francia csapatot, amelynek a dán, az uruguayi és a szenegáli együttes próbálja meg az újtát állni – a papírforma szerint nem sok eséllyel.

Róth Ferenc
2002. 05. 22. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Böngészve a franciák 23-as keretét, egyetlen dolgot tehet csupán az ember: irigyli a szövetségi kapitányt, Roger Lemerre-t, aki valóban szupersztárok közül válogathat. Még azt a luxust is megengedhette magának, hogy kihagyja az utazók közül Nicolas Anelkát, akinek nem lehetnek jó napjai, hiszen az FC Liverpool a napokban közölte vele, hogy nem hosszabbítja meg szerződését. Ha nincs Anelka, van helyette más. Arról az újhullámos futballistáról van szó, aki az FC Auxerre-ben ontotta tavasszal a gólokat, szám szerint huszonegyet. Azt talán mondani sem kell, hogy Djibril Cisse nem sok időt tölt már Franciaországban, a Bayern München ugyanis szemet vetett rá.
Visszatérve a franciák keretére: a csapat gerincét továbbra is azok adják – ez jelzi egyben a félelmetes erejüket és egységüket is –, akik részesei voltak a vb- és Eb-aranynak. Barthez, Desailly, Leboeuf, Thuram, Petit, Zidane, Djorkaeff, Dugarry, Henry (akinek térdszalagsérülése egyelőre aggodalomra ad okot), Trezeguet… Nem véletlen, hogy a németek irigykedve nézik a szomszéd készülődését, mondván, nekik összesen nincs annyi jó játékosuk, mint amennyi kiváló csatárból Lemerre válogathat. A franciák tehát – nem túlzás megkockáztatni – továbbjutónak tekinthetők.
A második nyolcaddöntőt érő helyért nagy „verekedés” lesz. A mindig mindenkire veszélyes. Morten Olsen kapitánynak sok dolga lehetett, amíg összetrombitálta játékosait, közülük ugyanis csak hárman játszanak a hazai bajnokságban. A tartalékkapus Christiansen, a Koppenhága középpályása és csatára, Poulsen, illetve Madsen. A dánok ásza egyértelműen a Schalke 04 csatára, Ebbe Sand lehet, akit nem lehet kihagyni a válogatottból.
A dánoknak tehát Sand jelentheti a mindent, az egykor szebb napokat megélt – az 1950-es világbajnokságon aranyat szerzett – uruguayi labdarúgás sztárjai közül pedig elsősorban Alvaro Recoba, az olasz Internazionale játékosa, Gianni Guigou, az AS Roma középpályása, illetve a Manchester Unitedből ismert csatár, Diego Forlan alakításaira érdemes majd odafigyelni. Kimaradt viszont a keretből a 32 éves Daniel Fonseca, akit a sarkán lévő, gyógyulni nem akaró seb miatt hagyott ki Victor Pua szövetségi kapitány. Az Ázsiába készülő Puát és a csapatot azonban kemény kritikák érik. Sem a szurkolók, sem a szakírók nem bíznak a csapatban, nem hisznek továbbjutásában. Az elmúlt időszak eredményei és a bemutatott játék alapján igazuk lehet…
Egy „afrikai–francia” csapat kapott helyet még az A csoportban, Szenegál válogatottja. Az együttes akár Párizsból is indulhatna Ázsiába, ugyanis a 23-as keretből mindössze a második és a harmadik számú kapus szerepel a világbajnokságon most első alkalommal részt vevő ország bajnokságában. A többiek kivétel nélkül Franciaországban keresik a kenyerüket. Némi meglepetésre az év afrikai labdarúgójának választott csatár, az FC Lens játékosa, El Hadj Diouf rendkívül keményen bírálta hazája labdarúgó-szövetségét, mondván: „fogalmuk sincs arról, miként kell felkészíteni és menedzselni egy válogatottat a világbajnokságra. Mintha nem is vennének tudomást arról, hogy ez lesz országunk bemutatkozása a világ futballszínpadán.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.