Az ezüst ékszerek után jöhet az arany

A múlt héten Moszkvában rendezett kötöttfogású birkózó-világbajnokságon a 120 kilós Deák Bárdos Mihály szerepelt a legjobban a magyar csapatból. Ezüstérmet szerzett, amivel sokan boldogok lennének. A Vasas 27 éves sportolója azonban nem, ő ugyanis aranyért utazott Oroszországba. A terv nem sikerült. Már harmadszor.

Róth Ferenc
2002. 09. 25. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

-BIRKÓZÁS-
Az egyik lapban azt olvastam, hogy visszavonul, abbahagyja a birkózást.
– Közvetlenül a döntő után vasárnap valóban azt mondtam, hogy nem folytatom. Akkor, abban az idegállapotban úgy éreztem, hogy nincs értelme.
– Ezek szerint megváltoztatta a véleményét?
– Ma már tudom, hogy az elkeseredettség beszélt belőlem. Közvetlenül a vereség után tényleg úgy éreztem, hogy kárba veszett az a rengeteg munka, amit azért végeztem el, hogy végre aranyérmes legyek. Azóta már túltettem magam ezen, s azt mondom, jövőre világbajnok leszek, Athénban pedig nyerek az olimpián. Amikor Hegedűs Csaba és Komáromi Tibor meghallotta, mi a szándékom, hogy finoman fogalmazzak, nem értettek egyet velem. Eljutottak hozzám olyan hírek is, hogy a nemzetközi szövetség vezetői azt mondták, nincs már messze az az idő, amikor első leszek a súlycsoportomban.
– Az előző öt év tényei viszont azt mutatják, hogy be kellett érje az ezüstökkel. Előbb Karelin győzte le, majd az amerikai Gardner, most meg az ő honfitársa, Byers.
– Az első vereséget hagyjuk, az oroszt akkor nem lehetett megverni, s ráadásul csak 22 éves voltam. A Gardner elleni döntőben sérülten birkóztam, de elkövettem olyan hibákat is, amelyeket nem lett volna szabad.
– És mi volt most Moszkvában?
– Utólag már fölösleges bölcselkedni, okosakat mondani, a lényegen semmit nem változtat. Tény, hogy sokat kivett belőlem a döntő előtti vasárnapi két meccsem. A kazah és az orosz fiú ellen nyertem, s ekkor jött a legnehezebb feladat, ahol még többet kellett volna nyújtanom. Ez már nem sikerült. Egy összekapaszkodás során egyetlen pici hibát vétettem, s ez elég volt az ellenfelemnek ahhoz, hogy egy billentéssel hárompontos előnyt szerezzen. Végig tudtam, mit kellene csinálnom, de képtelen voltam végrehajtani.
– Ezüst ide, ezüst oda, a sajtója azért nem rossz. Állandó vendég a lapokban, továbbá a televíziós csatornákon, ami jelzi, hogy érdeklődnek a személye iránt.
– Ha másért nem, hát az ilyen gesztusok miatt sem szabad lelépnem a szőnyegről. Már sajnálom is azt a nyilatkozatot, mert igazából nem is gondolhattam komolyan. A hazautazás előtti álmatlan éjszakám amolyan katarzisban telt, s reggel, ha nem keltem is vidáman, de lélekben és elszántságban nagyon megerősödtem. Nem vonulhatok vissza „szégyenszemre” csak ezüstérmekkel. Egyrészt, mert a magyar birkózás múltja már engem is kötelez valamire, másrészt pedig azért, mert Athénban is szeretném hallani: „Hajrá, magyarok!”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.