Szerdán kezdődik a női, pénteken a férfi kézilabda NB I. alapszakasza. A hölgyek küzdelme izgalmasabbnak ígérkezik, hiszen az előző évek két meghatározó csapata, a címvédő, Bajnokok Ligája-döntős Ferencváros és a Magyar Kupa-győztes Dunaferr mellett minden bizonnyal az EHF-kupafinalista Győr, valamint a Cornexi-Alcoa is beleszólhat az érmek elosztásába.
A leglátványosabban a székesfehérváriak erősítettek: három, az elmúlt éveket külföldön töltő olimpiai ezüstérmes, Siti Beáta, Deli Rita és Farkas Andrea is náluk folytatja.
A férfiaknál ismét a legutóbb is aranyérmes, BL-második Veszprém a legnagyobb esélyes, de a nyáron alaposan megerősödött Szegedet sem szabad lebecsülni, míg azt nehezen lehet előre látni, hogy a Dunaferrnél a jelentős átalakítás milyen eredménnyel zárult.
Az oda-, visszavágós alapszakasz után a 12-12 csapatos mezőny alsó és felső házra oszlik. Érdekesség, hogy a rájátszás ezután eltérő módon zajlik majd: a férfiak az eredményeiket nem viszik tovább a folytatásba, hanem az elért helyezéseik szerint 6-5-4-3-2-1 bónuszponttal rajtolnak, a nőknél viszont az egymás elleni eredmények tovább élnek.
A férfiak már a harmadik idényüket kezdik ilyen rendszerben (az első évben még hét pont járt a legjobb helyért) és ez nekik megfelel. A nők mezőnyében azonban az előző volt az első rájátszásos szezon – ugyancsak bónuszpontokkal – és a szakág most azt javasolta, hogy próbálják ki azt is, amikor a csapatok magukkal viszik az egymás elleni eredményeket. Tehát a 2002–2003-as évad is inkább kísérleti jellegű.
Sinka László főtitkár a távirati irodának úgy nyilatkozott: sehol nincs kőbe vésve, hogy a két szakágnak ugyanolyan rendszerben kell a rájátszást lebonyolítania.
„Mindkét liga azt a formát alkalmazza, amelyik számára jobb. Csak akkor emelne kifogást az elnökség, ha sérülne a sportszerűség elve” – mondta a főtitkár.
Gyökeres Viktor Londonban folytathatja, óriási áldozatot hozott érte
