Elképzelhető, hogy a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium (GYISM) támogatja a 2004-es kaposvári négyesfogat-hajtó világbajnokság megrendezését, de a végleges döntéshez további tárgyalásokra van szükség. A GYISM, a belügyi és a földművelésügyi minisztérium tárcaközi egyeztetőjén minden érintett kinyilvánította, hogy nem zárkózik el a támogatástól, de a központi költségvetés véglegesítése előtt felelőtlenség bármilyen ígéretet tenni vagy konkrét összeget említeni. A felek megállapodtak az újabb egyeztető tárgyalás időpontjában, amelyen már az oktatási és a gazdasági tárca, a Magyar Lovasszövetség, valamint Kaposvár város képviselői is részt vesznek – áll az MTI hírében és a GYISM sajtóközleményében.
*
Az embert akár örömmel tölthetné el a hír, hogy szűk két évvel a kaposvári vb előtt már annyira aggódnak a felek, hogy egyeztető tárgyalásokat folytatnak az egykoron szebb napokat látott magyar négyesfogat-hajtás érdekében. Tartok azonban attól, hogy nem erről van szó…
Magyarország – közelebbről a Magyar Lovasszövetség – a múlt év augusztusában, tehát tizennégy hónapja kapta meg a rendezés jogát. Helyszínként Kaposvárt jelölték ki. A szavakon túl egyelőre jóformán semmi nem történt. A szövetség elnöke szerint a hét végi önkormányzati választások után felgyorsulnak majd az események…
A kaposvári helyszínt ellenzők Kecskemétet tartanák a jó megoldásnak, mondván, a város már két sikeres vb-nek – 1978, 1999 – adott otthont, profi rendező, megvannak a feltételek. Akárcsak Kaposváron, Kecskeméten is a hét végi önkormányzati választások után gyorsulhatnak fel az események…
Hazánk a wolfsburgi helyszínkijelölő tárgyaláson sportesemény megrendezését nyerte el. A jelen állás szerint azonban úgy látszik, hogy a sikeres magyar szereplés, a hajtás és a szakma talán a legutolsó szempont az ügyben. Aligha véletlen, hogy Fintha Gábor szövetségi kapitány többször is aggodalmának adott hangot, miszerint jelenleg alig akad olyan négyes fogat hazánkban, amelyik a jó szereplés reményében várhatná a világbajnokságot.
Ebben a helyzetben az egyeztetés a legkevesebb, a tett ér a legtöbbet.
Mint mindig.
Mi lesz ebből? Lisztes Krisztián éles kritikát kapott Németországban
