- Evezés -
Napi két edzés mellett orvosként nem lehet dolgozni. Egyelőre pedig a legfontosabb, hogy sikeresen készüljön fel az athéni olimpiára, ahol Petővel együtt szeretne a dobogó legmagasabb fokára állni. Mindezt Szegeden jelentette be, ahol egymást érik a tiszteletére rendezett ünnepségek.
Haller Ákos két évvel ezelőtt igazolt a Tisza partjára edzője, Dani Zsolt után, aki az MTK-tól igazolt Szegedre. Amikor Dani megérkezett, mindössze tíz evezőse volt az egyesületnek, amelyet a végrehajtók felszámolással fenyegettek adóssága miatt. Most az igazolt evezősök száma meghaladja a százat, és meg tudják venni a legdrágább hajókat is. Ennyit jelentett eddig Hallerék két világbajnoki aranyérme. Dani Zsolttól megtudtuk, hogy toborzás nélkül tódulnak a fővárosi klubokba is a gyerekek. Legalább ennyire fontos, hogy az evezősport háza táján megjelentek a szponzorok, ami a mostohán kezelt sportág történetében rendkívüli jelentőségű.
Haller jövendölése szerint két év múlva, az athéni olimpián legrosszabb esetben három, illetve az sem lehetetlen, hogy öt magyar egység állhat rajthoz, szemben a sydneyi két indulóval.
Haller is elismerte, mozog a föld alattuk, megváltozott az evezés társadalmi megítélése, és a kiugró eredmények után jövőre a sportág bekerül az államilag támogatott Heraklész-programba. Ezáltal a most még szerényen fizetett edzők anyagi megbecsülése lényegesen változik. A felbukkanó új szponzorok pedig elvárják a jobb eredményeket, ami serkenti a versenyzőket is.
Haller Ákos úgy látja, megszűnt a kishitűség a sportágban, mert versenytársainak többsége úgy gondolja, a világsiker utánozható. Megindult a változás vidéken is, a győri, szolnoki és szegedi bázis mellé felzárkózott a mohácsi, bajai, csongrádi és a mosonmagyaróvári evezős központ. Ha töretlen marad a fejlődés, akkor Haller szerint elegendő lesz egy évtized, hogy az evezősök megközelítsék a kajakosok, kenusok eredményességét.
Mi lesz ebből? Lisztes Krisztián éles kritikát kapott Németországban
