Egyáltalán nem repesett az örömtől Kővári Árpád, a Pick-Szeged elnöke, amikor megtudta, hogy csapata a KEK-negyeddöntőben a német TBV Lemgót kapta a tegnapi bécsi sorsoláson. Európa talán legjobb formában lévő klubcsapata tizenöt forduló után veretlenül vezet a Bundesligában.
– Ha volt csapat, amelyiket szívesen elkerültük volna, az éppen a Lemgo – értékelte a sorsolást Kővári Árpád. – Az az együttes, amelyik a német bajnokságban négy ponttal és százszázalékos teljesítménnyel vezet, félelmetesen jó formában lehet. Mi sem panaszkodhatunk, hiszen a Bajnokok Ligájában veretlenül csoportgyőztes Veszprémet előzzük meg a hazai bajnokságban, de tudjuk, a Bundesliga sokkal erősebb. Óriási próbatétel előtt állunk, és remélem, ezeken az összecsapásokon a legjobb összeállításban léphetünk pályára.
A Pick-Szegednek csak az jelenthet némi vigaszt, hogy a visszavágót otthon játszhatják, s ha sikerülne a bravúr, akkor talán még a kupagyőzelem sem lenne elképzelhetetlen.
Sokkal kegyesebb volt Fortuna a Dunaferr férficsapatához, amely az EHF-kupában a svájci Pfadi Winterthur ellen játszik ugyancsak a negyeddöntőben. Sári Árpád technikai vezető nem titkolta, kifejezetten örül a svájci riválisnak, és külön szerencse, hogy a Szegedhez hasonlóan idegenben kezd az együttes.
Az már korábban kiderült, hogy a Veszprém a dán Kolding IF-fel méri össze erejét a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.
PM Orban: We Are Working Around the Clock to Repair Storm Damage — Call 112 for Assistance
