Visszavágott a tavalyi fukuokai világbajnokság döntőjében elszenvedett 7-3-as vereségért az olaszoknak a magyar női vízilabda-válogatott. Faragó Tamás szövetségi kapitány együttese az elődöntőbe jutásért vívott találkozón 7-6-ra győzött, ezzel bejutott a perth-i Világkupán a legjobb négy közé, ahol Oroszország lesz az ellenfele a fináléba kerülésért.
A tavalyi Eb-n aranyérmes magyar csapat a Világkupán eddig egyetlen mérkőzésén sem hagyta el vesztesen a medencét: a csoportmeccsek során döntetlent játszott a sportágban nagyhatalom, olimpiai ezüstérmes amerikai válogatottal
(5-5), legyőzte a Görgényi István irányította, olimpiai bajnok ausztrál együttest (7-3), most pedig a vb-címvédő is meghajolt a magyarok előtt. Az olaszok már 4-2-re és 6-5-re is vezettek a mérkőzésen, de a hajrá a miénk volt, így sikerült fordítani.
A másik ágon a kanadaiak nyertek a házigazdák ellen, akik így nem jutottak be a négy közé.
Magyarország–Olaszország 7-6 (2-2, 2-2, 1-2, 2-0). A magyar góldobók: Stieber 2, Drávucz, Valkay Á., Zantleitner, Pelle, Primász 1-1; Kanada–Ausztrália 9-3 (2-0, 2-0,
2-2, 3-1). A 7. helyért: Görögország–Kazahsztán 7-1. A mai program: 7 óra: Ausztrália–Olaszország az 5. helyért; 8.15: Egyesült Államok–Kanada elődöntő; 9.30: Oroszország–Magyarország elődöntő.
Pfizer botrány: bajban van Ursula von der Leyen, szerinte Putyin keze van a dologban
