Erdei újra ringbe száll

Szombaton Hamburgban lép kötelek közé Erdei Zsolt, az Universum ökölvívója, hogy megvédje WBO interkontinentális bajnoki címét. A magyar bunyóst, aki a 15. hivatásos mérkőzése előtt áll, Hamburgban értük utol.

Róth Ferenc
2003. 03. 26. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

-ÖKÖLVÍVÁS-
Le sem tagadhatná, nem is teszi, hogy szeretne már itthon lenni. A beszélgetésünk elején ugyanis ő kérdezett arról, mi újság itthon, mi történt az utóbbi időben a magyar sportban. Miután elmondtuk neki, ő következett.
– Rengeteget edzettem, bő három hónapja szinte ki sem látok a szorítóból, jó lenne már túlesni a szombati meccsen. Decemberben voltam utoljára otthon, azóta jóformán csak a mesteremmel, Fritz Sdunekkel töltöm a napjaimat. Tudom, ez a dolgom, a bunyóból élek, de nem tagadom, szeretném, ha már vasárnap lenne, s utazhatnék haza – mondta Erdei.
– Addig azért lesz még dolga, s nem is könnyű. Mit tud az ellenfeléről, a brazil Jesus Hilton Santosról?
– A lehető legtöbbet, ugyanis nap mint nap látom őt. A szombaton vb-címmeccset vívó Michalczewski edzőpartnere, így ő is itt, Hamburgban készül a meccsre.
– Gondolom, mint jó barát, Darius súg önnek, hogy mit kell csinálnia a brazil ellen…
– Nem beszéltünk erről, fölösleges. Látom őt, ez elég. Az edzőmmel már ki is dolgoztuk a taktikát ellene, aminek a lényege, hogy a gyorsaságommal nyerhetek. Balkezes, nálam valamivel magasabb, s elsősorban beugrásokkal, egyeket ütve támad. Ezt kell megelőznöm azzal a bizonyos gyorsasággal.
– Első alkalommal vív 12 menetes összecsapást. Nem tart tőle?
– Szokatlan lesz, eddig ugyanis a nyolc menet volt a legtöbb. Az elmúlt hónapokban azonban többször is bunyóztam tizenkettőt pihenő nélkül, így csak az lesz új, hogy most éles körülmények között kell megtennem ugyanezt. Az erőnlétem rendben, a taktikám készen áll.
– Az elődjének, Kovács Istvánnak mindig azt mondta Sdunek, hogy a meccs előtti utolsó hét már csak arra való, hogy fejben készüljön a bunyóra. Így van ez most is?
– Ebben sem változott meg az edző, kemény munkát már nem követel. Inkább csak játszunk, lazítunk. Könnyed erdei futások, iskolázás, laza zsákolás, reflexgyorsító teniszlabdás gyakorlatok.
– Az ősszel gyors egymásutánban két győztes mérkőzése volt. Az egyik októberben Debrecenben, a másik november végén Németországban. Azóta pontosan négy hónap telt el mérkőzés nélkül. Nem volt túlságosan hosszú ez az időszak?
– Ha amatőr lennék, azt mondanám, igen. A profik között azonban elfogadható és rendszeres az ilyen hosszú szünet, így nem jelent gondot, hogy csak edzettem az utóbbi időben. A legfontosabb az, hogy nem volt jelentős sérülésem, s a súlyom is rendben van.
– Súlycsoportjában 79 kiló és 30 deka a súlyhatár, mennyitől kell megszabadulnia szombatig?
– Ma reggel alig voltam több, mint nyolcvan, így körülbelül csak egy kilót kell leadnom.
– Milyen az érdeklődés Hamburgban a találkozó iránt?
– Nem állítom, hogy miattam kapkodják a jegyeket, ez elsősorban a kedvencnek, Michalczewskinek szól, de tény, már majdnem valamennyi belépő elkelt. Egy nemrégiben átadott új csarnokban lesz a gála, a telt ház garantált, mint általában az universumos rendezvényeken. Ennek örülök, feldob, ha sok ember előtt bunyózhatok.
– Mikor utazik haza?
– Az első repülővel, amelyik Budapest felé veszi az irányt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.