Egymilliárd forintba kerül a Hungaroring célegyenesének meghosszabbítása és a 12-es kanyar átalakítása; a munkákat banki hitelből indítja el a Hungaroring Sport Rt. – hangzott el egy tegnapi tájékoztatón. Bernie Ecclestone, a Formula–1 fő jogtulajdonosa egy televíziós bejátszáson elmondta: a változtatásokat már régóta javasolta azért, hogy a magyar pályán előzni is lehessen. „Ha a módosításokat nem hajtották volna végre, Magyarország elveszítette volna a vb-futam rendezésének lehetőségét” – jelentette ki Ecclestone.
Noha a Magyar Nagydíj tavaly elnyerte az év legjobban rendezett versenyének járó kitüntetést, hosszú ideje komoly gondot jelent, hogy a pályán szinte lehetetlen előzni. Ezért nő a célegyenes hossza 789 méterre.
Az egyeztetések a tavalyi Olasz Nagydíjon kezdődtek el Ecclestone-nal, végül 38 különböző terv közül fogadták el a most ismertetett elképzelést. Az új célegyenes végén az autók várhatóan túllépik a 300 km/órás sebességet, majd a pilótáknak nagyon intenzíven kell fékezniük, mert az egyenes egy szűk, majdnem hajtű alakú kanyarban végződik.
„A pályavonal átalakítása és a kapcsolódó beruházások egymilliárd forintba kerülnek” – mondta Palik László, az rt. vezérigazgatója. A kölcsönt saját bevételből, állami segítség nélkül kívánja törleszteni a cég. Kivitelezőnek három résztvevős, meghívásos pályáztatást követően a Strabag Rt.-t választották, amely július végére ígéri az átadást.
Lehet majd előzni a Hungaroringen
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!