Nyonban elkészítették a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének és az UEFA-kupa elődöntőjének párosítását. A BL-ben a Real Madrid–Manchester United öszszecsapás a sláger, de természetesen nagy csata várható a többi mérkőzésen is. A legjobb helyzetben – legalábbis papíron – a Milan van, esélyesebbnek tűnik a holland Ajax együttesénél. Az irányított sorsolásnak köszönhetően már az is tudni való, hogy az elődöntőben létrejöhet a Manchester–Barcelona vagy a Real Madrid–Barcelona párharc.
Az UEFA-kupában a két portugál csapat, a Boavista és a Porto elkerülte egymást, így ha számukra kedvezően alakulnak az elődöntők, csak a fináléban találkozhatnak.
Bajnokok Ligája, negyeddöntő (április 8–9., illetve 22–23.): 1. Real Madrid (spanyol)–Manchester United (angol), 2. Internazionale (olasz)–Valencia (spanyol), 3. Ajax Amsterdam (holland)–Milan (olasz), 4. Juventus (olasz)–Barcelona (spanyol). Az első mérkőzések az elöl állók otthonában lesz. Az elődöntőben (május 6–7., illetve 13–14.): az 1. párharc továbbjutója a 4. párharc továbbjutójával mérkőzik, a 2. párharc továbbjutója pedig a 3. párharc továbbjutójával találkozik. A döntő május 28-án Manchesterben, az Old Trafford stadionban lesz.
Az UEFA-kupa elődöntőjében: Celtic (skót)–Boavista (portugál), Lazio (olasz)–FC Porto (portugál). Az első mérkőzéseket április 10-én, a visszavágókat 24-én rendezik meg. A döntőre május 21-én kerül sor Sevillában.
Volodimir Zelenszkij változásokat jelentett be
