Kovács István, a Domino-BHSE vezetőedzője már úgymond páholyból figyelhette az eseményeket szombat este a Komjádi uszodában, ahol ötödször találkozott a Vasas a BVSC-vel. Előző este a Fradi ismét megizzasztotta a címvédőt a Népligetben, végül azonban 9-8-ra a Honvéd győzött, igaz, az utolsó másodpercek történései miatt az FTC szakosztályának több vezetője is felháborodottan tiltakozott a zsűriasztalnál. (Hozzá kell tenni, a Honvéd viszont Sugár kevéssel korábban meg nem adott találatát kérhette számon a mérkőzésvezetőkön.) Történt, hogy a Domino támadta végig a záró két percet, és tíz másodperccel a lefújás előtt,
8-8-nál Vojvoda játékvezető páros kiállítást ítélt. Bírói bedobással folytatódott a játék, s olybá tűnt, ekkor a „dominós” Szívós bal kézzel ellökte ellenfelét, ami a szabályok szerint a vízilabdában is fault. Sípszó nem volt, viszont Székely érkezett nagy vehemenciával labdát szerezni, akit Vojvoda azonnal kiállítással büntetett. Időt kért a Honvéd, majd Bereczki kihasználta az emberfórt (9-8), másra pedig nem volt idő. Így nyert a címvédő, s 9-3-as összesítéssel bejutott a döntőbe.
A másik ágon 7:5-re vezetett a Vasas, amikor ötödször is egymásnak feszültek a felek – ezúttal a Komjádiban. A már-már baráti hangulatra jellemző a Vasas-tábor élcelődése, amely során az ismert rigmusával élve kérlelte megint Gerendás Györgyöt, a BVSC edzőjét, hogy ugorjon már le egy sörért a földszinti biliárdszalonba, de a szakember a habos nedű helyett csak egy széles vigyorral tudott kedveskedni a piros-kék híveknek. Varga Tamás viszont már az első percben megkínálta egy bombával Szécsit, a BVSC kapusát (1-0). A csattanós válasz sem késett soká: Kósz Zoltán kapuja előtt Fülöp ugrott ki a vízből, majd oda sem nézve pöckölte tovább a feje fölött a labdát a háta mögött emelkedő Deckernek, aki „zsákolt” (1-1).
A meccs legszebb góljától azonban nem esett kétségbe a Vasas, és 3-1-re elhúzott. A csütörtöki, Szőnyi úti meccsen pihenő Kósz káprázatosan védett, és ezúttal a kapufa is kokettált vele. A korábbiaknál gólszegényebb összecsapáson 5-3-as hazai előnnyel fordultak az utolsó negyedre a csapatok. Varga Zsoltnak a bal szélről megküldött kapáslövése landolt a hálóban (6-3), s mivel a következő három percben nem kapott gólt a Vasas, eldőlni látszott a meccs. Németh Zsolt 2:07-nél kettőre csökkentette a hátrányt, miközben az angyalföldiek igazából már csak arra figyeltek, hogy kijátsszák a támadóidőt. Varjas 50 mp-cel a vége előtt 6-5-re módosított, s amikor 0:15-nél Szécsi megszerezte a labdát, még lett volna idő az egyenlítésre. A BVSC kapusa azonban hiába üvöltött, a társak csak úsztak és úsztak, vissza sem néztek. Kétségbeesésében Szécsi előrehajította a labdát a kapu elé, de azt nem más szerezte meg, mint Kósz, a mezőny legjobbja. Ezzel nem csak a mérkőzés, az elődöntő is Vasas-győzelemmel ért véget (9-5).
„A harmadik meccsen már nagyon fájt a jobb vállam, így Pavlik Gábor doktorhoz fordultam, és a kezelés sokat segített, tényleg jól ment a védés – mondta Kósz .– Nem akartunk még egyszer visszamenni a Szőnyi útra, feltétlenül döntésre akartuk vinni a dolgot már most. Ez a sorozat egy agyrém volt, a BVSC remekül felkészült ellenünk, nagyon észnél kellett lennünk. A döntőben most is ugyanolyan jók az esélyeink a Honvéd ellen, mint tavaly.”
Kiderült, mi okozhatta az Air India repülőgépének katasztrófáját
