Az olimpiát is meg akarják nyerni

-LABDARÚGÁS- A sikerekben nem szerénykedő német futballtörténelem újabb fejezetéhez érkezett: a DFB az első szövetség, amely nemcsak férficsapatának világbajnoki címeivel dicsekedhet, hanem a nők vébétrófeájának is büszke tulajdonosa.

Stefan Lázár
2003. 10. 15. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Kaliforniában megrendezett női világbajnokságról hazatérő együttest a szurkolók fergeteges ünneplésben részesítették. A híres frankfurti városháza, a „Römer” előtt több ezer főnyi tömeg éltette a meghatódott lányokat, akik minden találkozójukat megnyerték, a döntőt a svédek ellen 2-1-re.
„Németország játszotta a legszebb focit, megérdemelten lett világbajnok!” – hangoztatta Sepp Blatter, a nemzetközi szövetség (FIFA) elnöke.
A hihetetlenül izgalmasan alakult finálé televíziós közvetítését Németországban több néző látta, mint előző nap a férfiválogatott Eb-selejtezőjét Izland ellen: közel tizenhárommillióan örültek annak az aranygólnak, amely a hoszszabbítás 8. percében döntötte el a találkozót.
Az elődöntőben a nagy esélyesnek kikiáltott Egyesült Államok elleni 3-0 során a német lányok a modern, ötletes, lendületes és szórakoztató futball minden variációját előadták és a világbajnoki cím mellett a további kitüntetések egész csokrát gyűjtötték be: FIFA-díj a legatraktívabb futballért; aranycipő és aranylabda Birgit Prinznek, a torna legjobb és hét találattal legeredményesebb játékosának; a vébé legjobb kapusa cím Silke Rottenbergnek; öt német lány a világválogatottban.
„Már-már kínos ez a sok csodás díj” – mondta Birgit Prinz. Az elismerések tekintetében a DFB sem akart lemaradni. Gerhard Mayer Vorfelder elnök a küldöttség minden tagjának tizenötezer euró prémiumot helyezett kilátásba. Micsoda különbség azzal a jutalommal szemben, amelyet a német csapat játékosai 1989-ben, első Eb-győzelmük után kaptak. Akkor egy-egy kávéskészletet.
A szövetség most kénytelen azon is törni a fejét, hogy milyen formában változtassa meg a válogatottak mezének a mintáját. Eddig a férficsapat világbajnoki címeire emlékeztető három csillag díszítette a ruhadarabot. A nagy kérdés: a jövőben négycsillagos legyen a mez, vagy a lányoknak egy csillaggal díszített mez készüljön? Az Adidas sportszergyárral már folynak a tárgyalások.
„Az együttes fantasztikusan játszotta végig a világbajnokságot, öröm volt nézni a játékát!” – hangoztatta az Amerikában élő volt sztárcsatár, Jürgen Klinsmann.
Az elismerések sokasága ellenére Tina Theune-Meyer, a nők szövetségi edzője csak óvatos optimizmussal tekint a jövőbe: „A pillanatnyi eufóriát most az egyesületeknek kell kihasználniuk, hogy a női Bundesligát is hasonló népszerűséghez segítsék. Végre ki kellene lépnünk a férfiak árnyékából!” – magyarázta az edzőnő, aki a világbajnoki trófeából máris a következő nagy feladatot jelölte ki: jövőre Athénban meg kell nyerni az olimpiai tornát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.