A belgák biztosak a továbbjutásban

Ma este a 30 ezer férőhelyes Jan Breydel-stadionban lép pályára (tv.: Sport1, 20.15) a Debreceni VSC, hogy megpróbálja véghez vinni a bravúrt, amelyre húsz éve várnak a magyar labdarúgás hívei. Szentes Lázár csapatának ugyanis az a célja, hogy a következő, a negyedik körben is az UEFA-kupa-sorozat résztvevője legyen. Ehhez azonban nehéz ellenfélen, a belga FC Bruges-ön kellene továbblépni.

Róth Ferenc
2004. 02. 25. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Két napja a belga városban tartózkodó, az esőből, a szélből, a hidegből bőséggel kapó debreceni futballistáknak és vezetőiknek egy pillanatig sem szabad arra gondolni, hogy az FC Bruges – az egykori idegenlégiós, Bálint László és Disztl László klubja – micsoda eredménylistával dicsekedhet. Ha ugyanis számba veszik, hogy az ellenfél tizenkétszer nyert bajnoki címet, nyolcszor volt belga kupagyőztes, 34 alkalommal indult a különböző európai kupákban, 1976-ban az UEFA-kupa döntőig, két esztendővel később pedig BEK-fináléig jutott (a Wembley gyepére lépett a belgáknál Kű Lajos is), akkor bizony megremeghet a lábuk, s már eleve búcsút mondhatnak a reményeiknek.
Az elutazás előtt a vezetőedző, mint azt megszokhattuk tőle, reális volt, visszafogott, s elismerte a nagyobb esély az ellenfél oldalán áll, a Bruges a favoritja a találkozónak. Ha azonban visszagondolunk az őszi párosításra, s az azt követő visszhangokra, lehet reménykedni. Amikor ugyanis a görög PAOK Szaloniki került a debreceniek útjába, sokan legyintettek, mondván, eddig menetelt csak a csapat… Aztán az idegenbeli találkozó 1-1-es döntetlenje után (tegyük hozzá, szeretett bennünket a horvát játékvezetői hármas) meg a hazai 0-0 után mindenki kalapot emelt a vitathatatlanul egységes, tudatosan felépített futballt játszó vasutascsapat előtt, várva a folytatást. Nos, eljött az idő, ma este a szavak után a tetteken a sor.
Szentes nem a gondokra hivatkozó ember, éppen ezért csupán tényként említette meg, hogy a legjobbnak nevezhető csapatából biztosan hiányzik majd a sérült Böőr és Selymes, ami azt jelenti, hogy olyan – egyelőre titokként kezelt – taktikát kellett kidolgoznia, amely úgy is megállja a helyét, hogy hiányzik a két említett játékos. A vezetőedző véleménye szerint az első találkozó fontosabb lesz, mint a jövő szerdai hazai.
A belga bajnokságban az ötödik helyen álló FC Bruges – nem mellékes, hogy az országban január 16-a óta folyik a pontvadászat – játékosai és szurkolói magabiztosak, továbbjutást várnak. A papírformát tekintve igazuk is van, hiszen manapság futballcsapataink nevét olvasva nem ijed meg az ellenfél, mert tudja: a magyar foci ugyanúgy távol van az európai élmezőnytől, mint korábbi önmagától.
Szaloniki után Bruges-ben kellene csökkenteni a távolságot.
***
Az UEFA-kupa. A 3. forduló, első mérkőzések: Bruges (belga)–DVSC, Szpartak Moszkva (orosz)–Real Mallorca (spanyol), Valerenga (norvég)–Newcastle United (angol), Groclin Grodzisk Wielkopolski (lengyel)–Bordeaux (francia), Gaziantepspor (török)–Roma (olasz), Marseille (francia)–Dnyepr (ukrán), Parma (olasz)–Genclerbirligi (török), Perugia (olasz)–Eindhoven (holland), Galatasaray (török)–Villarreal (spanyol), Celtic Glasgow (skót)–Teplice (cseh), Auxerre (francia)–Panathinaikosz (görög), Bröndby (dán)–Barcelona (spanyol), Liverpool (angol)–Levszki Szófia (bolgár), Sochaux (francia)–Internazionale (olasz), Valencia (spanyol)–Besiktas (török), Benfica (portugál)–Rosenborg (norvég). A visszavágókat jövő szerdán játsszák.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.