Hatalmas szaltóval ünnepelte elsőségét két éve a szegedi Európa-bajnokságon, ahol 500 egyesben egy fantasztikus nagy csata után, mindössze két tized másodperces előnnyel végzett az élen, s ezen a távon megszerezte harmadik aranyérmét. Utána viszont kellemetlen meglepetésre a sevillai világbajnokságon lemaradt a dobogóról, a tavalyi világbajnokságon pedig egyesben már a közelébe sem került.
– Mindezek ellenére nem érzem úgy, hogy kikerültem a nemzetközi élmezőnyből – magyarázta a 26 éves kajakos. – Mindkét gyengébb világbajnoki szereplésemnek megvolt a szakmai magyarázata. Tavaly például túl korán kerültem csúcsformába. Ez ugyan fájó, de tanulságos eset volt az olimpiai felkészülés szempontjából. A nemzetközi versenyeken mindig felállhattam a dobogóra. Tehát, ha kajakban vezetnének világranglistát, akkor ott lehetnék a legjobbak között, de kétségtelenül nem az élen. Butaság lenne túlmisztifikálni a lemaradásomat. Az viszont tagadhatatlan, hogy egy jó májusi Európa-bajnoki szereplés növelhetné az önbizalmamat.
A férfi kajakosok tavalyi gyengébb világbajnoki szereplése után a szakemberek varázsszóként emlegetik a négyest, amely az olimpiai jó eredmény érdekében ismét összeült. A négy éve Sydneyben aranyérmes Kammerer Zoltán, Horváth Gábor, Storcz Botond és Vereckei Ákos összeállítású csapat tagjai az elmúlt években távol kerültek egymástól. Sőt, szakmai ellentétek miatt Strocznak 2002-ben távoznia kellett Sári Nándor csoportjából, ahová aztán tavaly őszszel visszamehetett. Így három hónapja az aranyérmes együttes ismét együtt dolgozik a címvédésért.
– Az olimpiai négyes egyelőre csak elméletben állt össze – magyarázta Vereckei Ákos –, mert az elkövetkezendő hónapokban nagyon sok kemény munka vár ránk. Ekkor derül ki, hogy mire vagyunk, és mire lehetünk képesek. Mert nem elég nyilatkozni és fogadkozni, hogy mindent megteszünk a sikerért. Egymást nem tudjuk becsapni, hiszen közösen készülünk, s látjuk, ki hogyan edz.
Vereckei Ákos ugyan olimpiai aranyérmét négyesben szerezte, de 1998-ban, 1999-ben és 2001-ben is 500 méteren egyesen lett világbajnok, ezért természetesen Athénban sem csupán csapathajóban akar szerepelni.
– Még korai a versenyszámokról beszélni, az viszont valószínű, hogy a május elejei válogatón három-négy számban is kipróbálom magam, a két egyesben, egy párosban és a négyesben. Sajnos, nagyon rossz híreket hallottunk az olimpiai pályáról, ahol az erős szél miatt irreális körülmények is lehetnek. Éppen ezért előfordulhat, hogy nem a tudáson, hanem a szerencsén is múlik majd az eredményesség.
Angyal Zoltán szövetségi kapitány szerint az ezen a héten kezdődő, majdnem két hónapos ausztráliai edzőtáborozás összekovácsolhatja a férfi kajakcsapatot, de a hosszú együttlét ki is élezheti a korábbi ellentéteket. Storcz Botondék az olimpia érdekében, ha nem is lelkesen, de vállalták a héthetes edzőtáborozást.
– Egyáltalán nem félek Ausztráliától, ahol ilyenkor nyár van. Így vízen tudunk majd edzeni, kitűnő körülmények között. A szabadidőben pedig pihenhetek, vagy ha kedvem van, szörfözhetek. Ha időm van, itthon sem a kocsmába ülök be beszélgetni. Imádom a napfényt, a természetet. Szeretek a hullámok hátán lovagolni. Így aztán lehet, hogy a hét hét kevés is lesz.
Négy éve Vereckei Ákos nagy esélyesként utazott ki Sydneybe, ahol úgy tűnt, egyesben is aranyérmes lehet. A viharos időjárás miatt azonban meglepetésre lemaradt a dobogóról. Két éve egyes kajakban nem tudott beleszólni az érmek elosztásába világbajnokságon, így kikerült a reflektorfényből, jelenleg árnyékban készülhet. Elmondása szerint ez ugyan nem örömteli állapot, de jó oldala is van, mert így legalább nyugodtan készülhet a második olimpiájára, amelyen esélytelenül kellemes meglepetést is okozhat.
Sorra támadják a kereskedelmi hajókat a húszik + videó
