A Margitszigetre menni mindig öröm. Különösen akkor, ha már érezni a tavaszt, s az elegáns szállodában, kellemes környezetben találkozni lehet a kapitánnyal, aki a reggeli után a ma esti találkozóról beszélt. A keddi taktikai értekezlet, a könnyed szigeti futás meg a délutáni, a Puskás-stadionban rendezett edzés mind-mind a Wales elleni siker jegyében telt el – hátha végre jó nevű, erős csapat ellen is képes nyerni a válogatott.
– Ne tévesszen meg senkit, hogy a walesi csapatból többen is lemondták a budapesti mérkőzést. Biztos vagyok benne, hogy a hiányzóktól függetlenül is kiváló lesz az ellenfél, a britek mindig erősek, tartalékos válogatott egyébként sem létezik – figyelmeztetett a kapitány, eloszlatva azt az optimista hangulatot, amely akkor kelhetett életre a szurkolókban, amikor kiderült: a walesiek jószerivel a B sorukkal jönnek, tízen ugyanis lemondták a pesti szereplést. A kapitány elmondta, hogy a skótokat 4-0-ra legyőző gárdájukból heten pályára léphetnek a Puskás-stadionban is, s e tény önmaga helyett beszél.
Hurráhangulat tehát nincs, elszántság azonban igen. Matthäus tisztában van vele, hogy labdarúgást nem oktathat a meccsig hátralévő néhány órában, ezért elsősorban a lelki felkészítésen van a fő hangsúly, s megpróbálja a játékosokat győzelemre hangolni.
Gerára minden bizonnyal újabb feladatot ró, ami egyben megtiszteltetés is. Nagy valószínűséggel megint ő lesz a csapatkapitány: „Gera érezze a felelősséget, vállaljon többet, hiszen sztár, klasszis futballista válhat belőle.”
Természetesen szóba kerültek a hét végi bajnokik, így a hazai pályák áldatlan állapota is. Ekkor derült ki, hogy a világbajnok kapitány kifinomult kritikai érzékkel rendelkezik nem csak futball-, de stadionügyben is.
– Elhibázott a módszer. Látom, tudom, mert több magyar város stadionjában is jártam az elmúlt időben. Igaz, szinte mindenütt építkeznek, még sincs egyetlen használható, összkomfortos stadion. Talán kevesebbet kellene felújítani, de az a kevés készüljön el. Erre van szükség, mert látom azt is, hogy a magyarok szeretik a focit.
Nem tudjuk, csak megkérdezzük: elhallatszik-e egy labdarúgó- szakember hangja a sportminisztériumig?
Az elhunyt Fehér Miklós emlékének szentelt mérkőzés a kilencedik lesz Magyarország és Wales futballistái között. A mérleg egál, ugyanis mindkét együttes háromszor győzött, kétszer pedig döntetlen született. A találkozók közül hat tétmérkőzés volt. A magyar csúcstartó Tichy Lajos, aki öt meccsen is szerepelt a britek ellen, s hogy ne legyen vita – öt gólt szerzett. A legutóbbi összecsapás ’85 őszén volt Cardiffban, ekkor 3-0-s magyar győzelem született.
Meglepetésre a délutáni edzés után Matthäus bejelentette: „Még nem jött el az ideje az összeállítás kihirdetésére, csak szerda délelőtt jelölöm ki a kezdő csapatot.”
Kollégája, Mark Hughes szövetségi kapitány viszont nem titkolódzott, elárulta, hogy számos videofelvételt tekintett meg a magyarok találkozóiról: „Tudom, hogy megfiatalodott a hazaiak kerete az Európa-bajnoki selejtezőkhöz képest. Csapatomnál az eredmény mellett a mutatott teljesítményt is fontosnak tartom.”
A walesiek várható kezdőcsapata: Jones (37-szeres válogatott) – Edwards (3), Gabbidon (9), Melville (62) vagy Page (32), Thatcher (0) – Koumas (8), C. Robinson (14), Savage (34), Speed (80) – Earnshaw (10), Roberts (0) vagy Taylor (13).
***
Ez lesz még Európában: Moldova–Azerbajdzsán, Albánia–Izland, Málta– Finnország, Észtország–Észak-Írország, Bulgária–Oroszország, Szlovénia–Lettország, Macedónia–Ukrajna, Szerbia és Montenegró–Norvégia, Marokkó–Angola, Horvátország–Törökország, Luxemburg–Bosznia-Hercegovina, Görögország– Svájc, Írország–Csehország, Németország–Belgium, Szlovákia–Ausztria, Lengyelország–Egyesült Államok, Hollandia–Franciaország, Svédország–Anglia, Skócia– Románia, Spanyolország–Dánia, Portugália–Olaszország.
Korábbi csapatát kiütötte a bombaigazolás, a Chelsea az első döntős a klub-vb-n
