Mit mond majd a fegyelmi tárgyaláson?
– Milyen fegyelmin? Mit akarnak még tőlem?! Én már abbahagytam a birkózást. Eldöntöttem, hogy kész, vége… Elegem lett mindenből.
– Például?
– A bíráskodásból, meg abból, hogy nem az győz, aki jobb birkózó, hanem akinek szerencséje van a sorsolásnál, korongfeldobásnál. Már össze se tudom számolni, hány mérkőzést vesztettem el így.
– Ami azt illeti, Fodor Zoltántól tavaly a Köztársaság Kupán, az idén pedig az Eb-válogatón is kikapott. Haragszik rá?
– Semmi bajom vele. Ügyes, jól csinálja, szerencsés. És csak azt teszi, amit én is tennék a helyében. Hülye lenne, ha leállna velem birkózni, hiszen abban kikapna. Így viszont van ötven-ötven százalék sansza, hogy a korongfeldobás majd neki kedvez. Mint ahogy azon a válogatón is történt. Csak az első menetben birkóztunk, akkor ki is dobtam a teremből. Engem nem érdekel a korong, az efféle kaszinózás. Én mindig úgy voltam vele, hogy birkózni akarok. És ha valaki birkózásban megver, nem szólok egy szót se.
– Ha viszont korongfeldobással verik meg, akkor nem csak szól…
– Sajnos abban a pillanatban nem tudtam mást hozzáfűzni a történtekhez, csak egy pofont. Ennyi.
– Ha visszapörgethetné a napot, nyilván máshogy alakítaná.
– Hát, igen… A pofont nem raknám bele.
– Mennyire gondolja komolyan, hogy végleg abbahagyja a birkózást?
– Nagyon komolyan gondolom. S elárulom, hogy ez már régóta érlelődött bennem, több dolog miatt is. A klubomtól, Vácról amúgy is el akartam jönni, nem tetszett, ahogy a fizetésemmel szórakoztak. Olvasom, hogy a klubelnök azt nyilatkozza, a hónap végén lejár a szerződésem, és a történtek után nem hosszabbítja meg. Ami elég érdekes, mert nem is volt szerződésem, és amit eredetileg megbeszéltünk, azt sose tartották be. Szóval, nagyon elegem lett már ebből is.
– Esetleg azon is törte már a fejét, hogy mihez kezd a civil életben?
– Hogyne, nagyon sokat gondolkodtam rajta.
– És mire jutott?
– Konkrétan még semmire. De annyit mondhatok, hogy ötleteim azért akadnak.
– Például?
– Ezeket most nem osztanám meg a senkivel, már csak babonából sem. Mert volt, hogy egy-két tervemről beszéltem, és azok nem is jöttek be.
– S akkor birkózás abszolút semmi? Még a profi birkózás szintjén se? Mert azt is kipróbálta.
– Na, lehet, hogy ezt még nem adom fel. És ott van még a szumó. Abban Európa-bajnok is vagyok.
Bárdosi Sándor első sikereként az 1995-ös witteni junior Európa-bajnokságon aranyérmes a kötöttfogás 74 kg-os súlycsoportjában, majd feltehetően néhány kiadós vacsora után ugyanott szabadfogásban, a 81 kg-ban a dobogó második fokára lép. Két év múlva a turkui junior-világbajnokságon győz a 76 kg-ban, megelőzve többek között az orosz Misint és az egyiptomi Gabert, két olyan versenyzőt, akik 2004-ben, Athénban olimpiai bajnokok lesznek. (Előbbi a 84, utóbbi a 96 kg-ban.) Az őstehetség, de bohém és kezelhetetlen Bárdosi már 2000-ben, Sydneyben majdnem megnyeri az olimpiát a 85 kg-ban, a döntőben vitatható módon kap ki a sportág élő legendájának számító török Yerlikayától. Az azóta eltelt hét évben azonban csak kétszer áll világverseny dobogóján, 2004-ben Eb-3., 2005-ben vb-3. A tavalyi vb-n csupán a 14. helyen zár, ez a mélypont, egészen múlt szombatig.
Ukrajna megfenyegette Magyarországot
