Zágrábban is otthonosan

A S Z T A L I T E N I S Z

2007. 05. 25. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

(Zágráb)
Két éve a sanghaji világbajnokságon a kínai asztaliteniszezők a megszerezhető öt aranyat mind otthon tartották, mi több, a húsz éremből tizenötöt besöpörtek. S ha valakinek megfordulna a fejében, hogy ebbe a tarolásba azért bizonyára a hazai pálya is belejátszott, az most a zágrábi eredmények alapján elhessegetheti magától a gondolatot. A Dom Sportovában az első döntőt vegyes párosban tegnap lapzárta után játszották, ám előtte már csak azon lehetett polemizálni, hogy vajon a címvédő Vang Li-csin, Kuo Jüe, avagy ezúttal a Ma Lin, Vang Nan duó lesz-e a világbajnok. A férfipáros ma fináléjában pedig a Ma Lin, Csen Csi és a Vang Li-csin, Vang Hao formációk között lehet választani.
Ami a további számokat illeti, egyéniben a férfiaknál és a nőknél is mind a hét kínai bejutott a legjobb tizenhatba (a nőknél hatan a nyolcba is), ez is előrevetíti a szombati és vasárnapi végkifejletet… Európának nagy szerencséje, hogy a férfi nyolcaddöntőben a német Boll és a görög Kreanga összekerült, így legalább biztosan lesz valaki a kontinensünkről, aki éremért játszhat. Női párosban két kínai, egy-egy szingapúri és koreai egység jutott be az elődöntőbe. Amint arról már beszámoltunk, a koreaiak csütörtökön öt, végletekig kiélezett szettet hozó meccsen verték 4:1-re a Tóth Krisztina, Póta Georgina kettősünket, s ha ehhez azt is hozzávesszük, hogy a három páros versenyszámban összesen négy európai duó hámozta át magát az ázsiaiakon a legjobb nyolcig, különösen felértékelődik a mieink eredménye.
„Egyrészt abszolút elégedettek lehetünk, hiszen kivertük a világranglista harmadik helyén álló hongkongiakat. Ugyanakkor kicsit sirathatjuk az elszalasztott lehetőséget, mert kínai párossal nem kellett játszanunk, és így nagyobb esélyünk volt érmet nyerni. Ki tudja, lesz-e még ilyen sanszunk? Mindenesetre a világbajnokság előtt az volt az álmunk, hogy kerüljünk be a nyolc közé, mostantól viszont a vb-érem az álom számunkra” – elmélkedett Tóth Krisztina, aki azzal, hogy egyéniben a legjobb 32-ig jutott, a világranglistán megőrzi az olimpiai kvótát érő 31. helyezését.
Férfivonalon egyelőre messze vagyunk a pekingi részvételtől, ám az olimpiai kvalifikációban – ne feledjük, a világselejtezőt jövő májusban Budapesten rendezik – a helyzet nem tűnik reménytelennek, amint azt Jakab János zágrábi produkciója is alátámasztja. A BVSC 21 éves versenyzője a világranglista 138. helyezettjeként küzdötte be magát a harminckettőbe, a nálánál jóval magasabban jegyzett francia Eloi-t (35.) és az olasz Yang Mint (57.) is legyőzte, majd a tajvani Csuan Csi-jüantól (16.) is csent egy játszmát. „Eloi ellen eddig még soha nem nyertem, de a vesztes meccseken is sikerült kiismernem, és most már tudtam, hogyan kell játszanom ellene. Yang Mint is ismertem, és őt két éve az Eb csapatversenyében már legyőztem. S nem tagadom, az is jól jött, hogy a vb előtt éppen az olaszoknál edzőtáboroztunk. A nyáron pedig Kínába megyek egy hónapra, és ha ott sikerül felvennem a ritmust, abból még rengeteget profitálhatok. Ahhoz, hogy jövőre az olimpián is ott lehessek Kínában, kisebb fajta csoda kellene, de mindent megteszek, hogy ez valóra váljon” – ígérte meg az időrendet tekintve válogatottunkból utolsóként búcsúzó Jakab János.
A kínaiak számára pedig tulajdonképpen csak most kezdődött a vb, amit a hét végén majd lejátszanak egymás között.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.