A vb-n egyébként a legjobb 24-be jutott versenyzők lettek kvótások, erről a sportág nemzetközi szövetsége értesítette az érintetteket. Az olimpián kívüli sportágak világversenyét mindig a nyári olimpiát követő évben rendezik meg, 2013-ban a kolumbiai Cali ad majd otthont az eseménynek.
„Volt szerencsém a legutóbbi játékokon is részt venni. Óriási élmény volt képviselni Magyarországot Tajvanon. Az ott elért 13., illetve 14. helyezéseken szeretnék majd javítani 2013-ban” – mondta a Nemzeti Sportszövetség sajtószolgálatának Vass, aki a londoni olimpián is szeretne indulni. „Januárban az előolimpián lesz lehetőségem olimpiai kvótát szerezni, azon dolgozunk, hogy ez sikerüljön” – tette hozzá.
A ritmikus gimnasztika egyébként az egyetlen olyan sportág, amely az olimpia és a Világjátékok programján is szerepel. A 2017-es Világjátékok megrendezésére Magyarország is pályázott. Budapest és Gödöllő közösen lenne a házigazda. A játékoknak azonban még a lengyelországi Wroclaw és a dél-afrikai Fokváros is otthont adna. A Nemzetközi Világjátékok Szövetsége januárban hozza meg döntését arról, hogy hol bonyolítják majd le a hat év múlva esedékes világversenyt.
Vass Dóra szerezte meg az elsőt
Vass Dóra ritmikus sportgimnasztikázó szerezte meg az első magyar indulási jogot a 2013-as Világjátékokra.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!