Döntőben a címvédő

A keddi, Tisza-parti sikere után a csütörtöki, hazai meccsét is megnyerte a címvédő hevesi gárda.

TK
2012. 04. 12. 18:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szegedi 14-11-es diadalt követően az egri csata esélyese már egyértelműen a hazaiak bajnoki címvédő együttese volt, s úgy is kezdtek, hogy a papírformát valóra váltják. Jó darabig ugyan inkább úszóverseny jelleget öltött az összecsapás, merthogy le-föl száguldoztak a csapatok minden kézzelfogható eredmény nélkül. Míg nem az első negyed közepén a háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter – egy kapufán landoló bomba után – előbb parádésan ejtett, majd megúszást követően újfent közelről vette be Baksa László kapuját (2-0). A Szegedet megfogták az egri rohamok, amelyekből egyet a balkezes légiós, Kevin Graham még a nyitó játékrészben váltott gólra (3-0).

A második negyedben a csongrádi vendégmunkás, Joseph Kayes a megfelelő pillanatban volt megfelelő helyen: ő lőhette be zavartalanul a háromszoros ötkarikás aranyérmes kapusról, Szécsi Zoltánról hozzá pattanó labdát, majd a vendégek szintén háromszoros olimpiai bajnok centere, Molnár Tamás nyúlt bele remekül egy passzba (3-2). A délszláv légiós, Aljosa Kunac révén pedig – mivel a sokadik hazai akció is eredménytelenül zárult – már 3-3-ra álltak a felek, ám a frissen vízbe szállt pekingi olimpiai bajnok, Hosnyánszky Norbert szinte azonmód „kipókhálózta” a jobb felső sarkot (4-3). Még a nagyszünet előtt Kayes kihasznált egy ziccert, és távolról Török Béla is betalált, ez utóbbi mozzanat előtt azonban az első félidő legemlékezetesebb megoldásával Hosnyánszky egészen parádés gólt csavart messziről a vendégek kapujába (5-5).

A harmadik nyolc perc elején Kiss Csaba villant távolról, így először vezettek a szegediek a meccs folyamán (5-6). Igaz, nem sokáig: Bundschuh Erik alkalmi centerként szép húzást mutatott be (6-6). A gyors adok-kapok után viszont hibák sora következett mindkét oldalon, s „befagyott” a 6-6-os állás. Aztán emberelőnynél a szegediek vetettek véget előbb a negatív szériának: a légiós Aaron Younger célzott pontosan, de ugyanígy cselekedett Graham is (7-7). A negyed legvégén pedig Kovács Gábor jóvoltából visszavette a vezetést az Eger (8-7).

A záró játékrészben Molnár fórnál befejező emberként jeleskedett, ám a döntetlen állás tiszavirág életűnek bizonyult, mert Graham megúszásból a hálóba pattintott (9-8). A hat az öt elleni játék azonban gyors szegedi egyenlítéssel járt: Török lőtt a bal felsőbe (9-9). Ám a felelet sem késett: kevesebb, mint három perccel a vége előtt Varga II. Zsolt pattintott ügyesen (10-9). Ez – mivel több találat már nem született – megpecsételte a Szeged sorsát: nyert másodszor is, így döntőbe jutott az Eger.

A másik elődöntős párban a Komjádi uszodában nyertes Honvéd vezet 1-0-ra a Vasas ellen, a második összecsapást péntek este (kezdés 18:30 óra) rendezik a Kőér utcában.

Eredmény, rájátszás, elődöntő, 2. mérkőzés:

ZF-Eger – A-Híd Szeged Beton VE 10-9 (3-0, 2-5, 3-2, 2-2)

góldobók: Graham 3, Biros, Hosnyánszky 2-2, Bundschuh, Kovács G., Varga II. Zs. 1-1, illetve Kayes, Molnár, Török 2-2, Kunac, Kiss Cs., Younger 1-1

döntőbe jutott: az Eger, 2-0-s összesítéssel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.