Brian Magee ellen kell megvédenie címét Balzsaynak

Az északír Brian Magee-vel kell megmérkőznie legközelebb Balzsay Károlynak, a Boksz Világszövetség (WBA) nagyközépsúlyú világbajnokának.

PR
2012. 05. 14. 21:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyar bokszoló klubjának, a német Universumnak a hétfői híre szerint a két sportoló képviselői május 21-én, a WBA panamai székhelyén, versenytárgyalás során dönthetnek majd a meccs rendezési jogáról. „Hallottam erről a hírről, bár engem hivatalosan még nem értesítettek, úgyhogy nem is nagyon tudok mit mondani” – nyilatkozta az MTI-nek Balzsay.

A 32 éves magyar öklöző legutóbb április 21-én, a német Dimitri Sartison ellen védte meg címét, miután az utolsó, 12. menetben kiütötte az övet korábban közel két évig birtokló riválisát Schwerinben.

Magee legutóbb februárban Rudy Markussent győzte le, s ezzel a WBA ideiglenes bajnoka lett, és egyben a kihívói jogot is megszerezte. A 36 éves északír sportoló pályafutása 41 profi mérkőzéséből 36-ot megnyert, négyet elveszített, s egyszer döntetlent ért el. Tavaly márciusban a Nemzetközi Bokszföderáció (IBF) világbajnoki övéért léphetett ringbe, ám technikai KO-val kikapott a címvédő román Lucien Butétól.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.