Az érintetteknek azért kell bűnhődniük, mert részt vettek Gregg Williams, a csapat védelmét irányító edző által létrehozott programban: a tréner 2009 és 2011 között olyan illegális prémiumrendszert működtetett, amelyből azokat a játékosait díjazta, akik úgy „ütötték ki” az ellenfél tagjait, hogy azok már nem tértek vissza a pályára.
Jonathan Vilmát, a Saints kiváló védőjét az egész 2012-es idényre eltiltották, Anthony Hargrove-nak – aki már a Green Bay Packers együttesét erősíti – nyolc, Will Smith-nek négy és Scott Fujitának – aki már a Cleveland Browns alkalmazottja – pedig három találkozót kell kihagynia.
Az ügy kapcsán korábban Sean Payton vezetőedzőt egy évre, míg Williamst, aki idén a St. Louis Rams gárdájához igazolt – szintén a védelemért felelős trénernek – határozatlan időre tiltották el. Rajtuk kívül a Saints általános igazgatója, Mickey Loomis nyolc, míg Joe Vitt helyettes vezetőedző hat meccsre szóló eltiltást kapott, melyet a szeptemberben kezdődő, 16 mérkőzésből álló alapszakasz során kell letölteniük.
A klub sem úszta meg az esetet, ugyanis a liga 500 ezer dollárra büntette meg, továbbá elvette az idei és jövő évi drafton (amatőr játékosbörze) második körös választási jogát.
A nemzetközi helyzet fokozódik
