A 16 csapat közül az első kilenc automatikusan tagja lesz a két év múlva esedékes ötkarikás játékok mezőnyének, a többiek későbbi selejtezőkön próbálkozhatnak a fennmaradó három hely valamelyikének megszerzésével.
Mint minden évben, most is elsősorban attól függ az elitnemzetek csapatainak ereje, hogy hány játékosra számíthatnak az észak-amerikai profiligából (NHL), amelyben jelenleg zajlik a rájátszás. Kérdés, hogy a kieső kluboktól menet közben érkeznek-e hokisok a tornára.
Kanada erős kerettel szerepel, több vancouveri olimpiai aranyérmessel, mert fontos számára, hogy a tavalyi fiaskót feledtetve az első három között végezzen. Ha várakozáson alul szerepelne a gárda, olyannyira, hogy még negyeddöntőbe se jutna, akkor egy esetleges selejtező során – amelyet jövő februárban rendeznek – nem számíthatna legnagyobb sztárjaira a bajnoki elfoglaltságok miatt.
Az oroszoknál Pavel Dacjuk és Jevgenyij Malkin, a szlovákoknál a világ egyik legjobb hátvédjének tartott Zdeno Chara, a svédeknél Henrik Zetterberg, a cseheknél David Krejci, a címvédő finneknél pedig Kari Lehtonen a legismertebb név.
Legutóbb 1930-ban fordult elő, hogy több országban rendezték a vb-t, akkor Svájcban, Németországban és Ausztriában zajlottak a küzdelmek, egészen pontosan Chamonix, Berlin és Bécs volt a helyszín. Újdonság, hogy a 16 résztvevőt nem négy, hanem csak két csoportba sorolták. A körmérkőzések után az első négy-négy együttes jut a negyeddöntőbe.
A mezőny utolsó két helyezettje esik ki a magyarokat is felvonultató divízió I A osztályába.
A csoportok:
Helsinki: Finnország, Kanada, Egyesült Államok, Svájc, Szlovákia, Fehéroroszország, Franciaország, Kazahsztán Stockholm: Oroszország, Svédország, Csehország, Németország, Norvégia, Lettország, Dánia, Olaszország
Újdonság a jégkorong-világbajnokságon
A 2014-es szocsi olimpiai kvótáért is küzdenek a válogatottak a pénteken kezdődő és május 20-ig tartó jégkorong-világbajnokságon.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!