A második helyen kiemelt Alekszandr Dolgopolov nyerte az egymillió dollár összdíjazású washingtoni keménypályás férfi tenisztornát vasárnap: az ukrán játékos a döntőben hátrányból fordítva három szettben verte Tommy Haast. A finálét egy heves zivatar miatt több mint egy órára félbe kellett szakítani.
Marosi Katalin két szettben vereséget szenvedett a kazah Szeszil Karatantcsevától a 2,168 millió dollár összdíjazású montreali keménypályás női tenisztorna selejtezőjének második fordulójában, míg Babos Tímea mérkőzése a harmadik játszmában félbeszakadt.
A viadal honlapja szerint Babos és az amerikai Lauren Davis összecsapását 3:6, 6:4, 1:2-nél eső miatt kellett félbeszakítani. A meccset hétfőn fejezik be. Ha Babos továbbjut, akkor a svéd Johanna Larsson és az orosz Alla Kudrjavceva – szintén elhalasztott – párharcának győztesével találkozik a harmadik fordulóban, s ha ott is nyer, főtáblára jut.
Eredmény, döntő, Washington:
Dolgopolov (ukrán, 2.)–Haas (német, 4.) 6:7 (7–9), 6:4, 6:1
Selejtező, 2. forduló, Montreal:
Karatantcseva (kazah)–Marosi 6:3, 6:3