A bíróság döntött a 2005-ös Vueltáról

A spanyol legfelsőbb bíróság döntése értelmében visszakapta a 2005-ös Vuelta a Espana országúti kerékpáros körversenyen aratott diadalát Roberto Heras.

KG
2012. 12. 22. 17:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A spanyol kerekes 2000, 2003 és 2004 után rekordot jelentő módon negyedszer nyerte meg a Vueltát 2005-ben, de utóbb doppingvétség miatt megfosztották utolsó címétől. A jelenleg 38 éves sportoló ezt a döntést támadta meg polgári bíróságon, amely tavaly neki adott igazat, de a spanyol szövetség fellebbezett, a legfelsőbb bíróság azonban most megerősítette az első ítéletet, mondván: a doppingmintákat nem megfelelően és szabályszerűen tárolták.

„Nagyon örülök a döntésnek, amely rendkívül fontos volt a számomra. Elégedett vagyok, hogy visszaszereztem a bajnoki címem, amelyet most másodszor is megünneplek a családommal és a barátaimmal” – mondta Heras. A kerekes 2005-ben EPO-val bukott le, s emiatt az orosz Gyenyisz Mencsov lett a verseny győztese, de a mostani ítélettel ismét Heras a bajnok. Mencsov így is rajta marad a Vuelta-győztesek listáján, ugyanis 2007-ben ő diadalmaskodott.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.