Kondás Elemér együttese a záróforduló szombati játéknapján meglepetésre elszenvedte szezonbeli egyetlen hazai vereségét – 2-0-ra kapott ki a Budapest Honvédtól –, ezzel a Mezőkövesdet Gyirmóton 5-0-ra legyőző címvédő Győri ETO-éval azonos pontszámmal fejezte be a sorozatot, de sokkal jobb gólkülönbségének köszönhetően így is aranyérmes lett. A két gárda ugyanannyi győzelemmel zárta az idényt.
Remekül kezdte a mérkőzést a Debrecen, mely az első perctől óriási energiákat mozgósítva rohamozta riválisa kapuját. Az első félidőben tulajdonképpen végig az első tíz perchez hasonló forgatókönyv szerint zajlott a játék: Szakály Péterék jól futballozva alakították ki helyzeteiket, ám rendre elhibázták azokat. Eközben a sorozatban nyolc vereséget szenvedő Honvéd a védekezésre koncentrált, ám egy-két nagyon veszélyes kontratámadás végén ziccerekig is eljutott, igaz, gólig nem.
A fordulás után sem változott semmit a meccs képe. A debreceniek óriási fölényben voltak, ám legnagyobb lehetőségeiket sem tudták gólra váltani. A 63. percben aztán a Honvéd góllal zárt egy kontrát, ezzel előnybe került. Ezek után is nyomott a vendéglátó, de támadói képtelenek voltak a kapuba találni. A meccs utolsó pillanatai botrányos jelenetekkel teltek el, miután Andó-Szabó játékvezető egy büntetőgyanús szituációt továbbengedett, az ellentámadásból pedig újabb gólt szerzett a Honvéd. A hazai játékosok nekirontottak a bírónak, aki a középkezdés után lefújta a meccset.
Pár perc elteltével aztán megkezdődött a bajnoki ünneplés. A debreceni csapat az elsötétített arénában felvonult a lelátóra a díszpáholyhoz, ahol Orbán Viktor miniszterelnök akasztotta a játékosok, illetve Kondás Elemér vezetőedző nyakába az aranyérmet. A bajnoki elsőségért járó kupát a kormányfő és Kósa Lajos polgármester nyújtotta át Szakály Péter csapatkapitánynak és Kondás Elemérnek.
A sajtótájékoztatón a hazai csapat vezetőedzője úgy értékelt, hogy uralták a pályát, ugyanakkor az ellenfél veszélyes kontrákkal támadott. „Jól indult a mérkőzés, aztán később is sok helyzetünk volt, de azokat nem tudtuk kihasználni – mondta Kondás Elemér. – Ami az utolsó percekben történt, az számomra érthetetlen, nem akarom kommentálni” – tette hozzá. A tréner gratulált a csapatának az egész szezonban nyújtott teljesítményéért.