Bódi lőtte a debreceni bajnoki címet jelentő gólt

Felcsúti sikerével gyakorlatilag aranyérmes a DVSC a labdarúgó NB I-ben, három pontnyi és 14 gólnyi előnnyel.

Deák Zsigmond
2014. 05. 25. 15:15

A két fél motivációs különbsége (a Puskás Akadémia már biztosan bent maradt, a Debrecen viszont az aranyra hajtott) nem domborodott ki az első félidőben, sőt, az első lehetőség az „akadémisták” előtt adódott, de Lencse emelését Korhut kifejelte a gólvonalról. Utóbbi, valamint Szakály Péter csütörtökön pályára lépett a dánok elleni derbin is, de nem tűntek fáradtabbnak, halványabbnak a többieknél. Bódi viszont kiemelkedett, előbb alig lőtt mellé, majd szép kötény és sarkazás után hozta helyzetbe Kulcsárt, mindhiába.

A második félidőben megint Bódi lövése jelentett némi veszélyt, majd a mezőny legjobbjaként nagyszerű kiugratást kapott a bal oldalról, s könnyedén a hálóba emelt (66. perc, 0-1). „Mi ez a csend? Bajnokcsapat!” – süvítette egy bor- vagy sörízű hang debreceni részről, s a szerény létszámú Loki-tábor rá is kezdte a folyamatos dalolásra. Tehette, hiszen maradt az eredmény, amit a lefújás végén kitörő örömmel vettek tudomásul a hajdúságiak. Nem véletlenül.

Kondás Elemér vezetőedző így értékelt: „Matematikailag még nem vagyunk bajnokok, de azért már örülünk egy kicsit, igazán ünnepelni szombaton fogunk. Nagyon nehéz meccs volt, így is készültünk, fel tudtuk törni őket, s egy szép góllal sikerült nyerni. A halasztás és a válogatott meccs miatt is, ahol két emberünk is kisebb sérülést szenvedett, még nehezebb dolgunk volt, igazából csak nekünk volt veszíteni valónk. Most viszont 3 pont és 14 gól előnyt csoda lenne leadni, így hazafelé oldottabb lesz az út, mint a múltkor. Az egész idény során igazi csapatot alkottunk, még a vereségeknél is, többször hátrányból álltunk fel, s a legtöbb gólt rúgtuk, ezért lettünk bajnokok.

1. DVSC-TEVA                    29 18   8   3    66-31  62 pont
2. Győri ETO FC                 29 17   8   4    53-32  59
3. Ferencváros                  29 16   6   7    45-33  54
4. Videoton FC                  29 15   7   7    51-30  52
5. Diósgyőri VTK                29 12  10   7    44-37  46
6. Szombathelyi Haladás         29 12   9   8    36-30  45
7. PMFC-Matias                  29 12   8   9    40-37  44
8. MTK Budapest                 29 10   7  12    40-36  37