Neymar góllal tért vissza a Barcelonába

Sérüléséből felépülve először játszott hivatalos meccsen a brazil válogatott sztárja. Újra pályán Messi is.

2014. 08. 18. 19:10

Bravo – Dani Alves, Mathieu, Mascherano, Jordi Alba – Iniesta, Busquets, Rakitic – Rafinha, Messi, Neymar. Így állt fel a Barcelona a León elleni meccsen.

Neymar először játszott azután, hogy a világbajnokságon a Brazília–Kolumbia-negyeddöntőben Zuniga leterítette, s csigolyatörést szenvedett. Az orvosi stáb szerdán engedélyt adott a visszatérésére.

A Neymar–Messi duó már a meccs 3. percében vezetéshez juttatta a Barcát, Neymar beadását Messi fejelte a hálóba.

A 12. percben aztán a brazil klasszis is eredményes volt. Íme, a 2014–15-ös idény első Neymar-gólja:

A Barcelona gólparádét tartott, s végül 6-0-ra nyert.

Barcelona-León 6-0, gól: Messi (3. perc), Neymar (12., 44.), Munir El Haddadi (55., 78.), Sandro Ramírez (89.).

A katalánok vasárnap az Elche ellen játszanak hazai pályán a spanyol bajnokság 1. fordulójában.