Az utolsó percben bukta a győzelmet a Veszprém

Az utolsó percre 27-25-ös magyar vezetéssel fordultak a csapatok.

2015. 09. 19. 21:23

A legutóbb BL-nyolcaddöntős Plock az elmúlt idényben hazai környezetben legyőzte – többek között – a későbbi bajnok Barcelonát és a 2014-es győztes német Flensburg-Handewitt alakulatát is, így a mostani összecsapás nem ígérkezett könnyűnek.Az előző kiírásban döntős veszprémiek jól kezdtek, elhúztak 5-2-re, ám az időkérés után már jobban játszott a Plock és a megkezdte a felzárkózást. A 25. percben 8-8 lett az állás, ám a szünet előtti hajrá a magyaroké volt.A fordulást követően megint a Veszprém volt fölényben, már 16-12-re is vezetett. Állandósult a különbség, de a Wisla nem adta fel, ezáltal az utolsó negyedóra 18-20-ról indult. Aztán emberelőnyben újabb lendületet kaptak a vendégek, melynek köszönhetően a hajrában már 26-22-re vezettek. Csakhogy minden erejét összeszedve küzdött a rivális, így az utolsó percre feljött 27-25-re. Innen sikerült egyenlítenie, miután Chemát kiállították. Az egyenlítő gól hat másodperccel a vége előtt esett.A Veszprém jövő szombaton a Flensburgot fogadja.Eredmény:A csoport, 1. forduló:Wisla Plock (lengyel) – MVM Veszprém 27-27 (11-13)A csoport többi mérkőzésén:Besiktas (török) – Celje (szlovén) 24-30 (13-13)Flensburg-Handewitt (német) – PSG (francia) 39-32 (21-16)csütörtökön játszották:HC Zagreb (horvát) – THW Kiel (német) 29-22B csoport:vasárnap:MOL-Pick Szeged – Kielce (lengyel) 16.30Montpellier (francia) – Vardar Szkopje (macedón) 17.00Rhein-Nackar Löwen (német) – Barcelona (spanyol) 19.30szerdán játszották:Kristianstad (svéd) – Kolding (dán) 33-26