Győzött a Fradi

A Diósgyőr, a Videoton és a Debrecen is három pontnak örülhetett.

MTI
2015. 09. 19. 19:37

A Haladás hazai környezetben gól nélküli döntetlent játszott a Budapest Honvéddal.Szombathelyi-Swietelsky Haladás – Budapest Honvéd 0-0Szombathely, 3439 néző, v.: Farkas Á. sárga lap: Bosnjak (39.), Gosztonyi (42.), S. Wils (60.), Jagodics (74.), Angyal (87.), illetve Gazdag (37.), Youla (45.), Ignjatovic (48.), Délczeg (83.)Szombathelyi-Swietelsky Haladás: Király – Angyal, Jagodics, S. Wils, Bosnjak – Gosztonyi, T. Wils, Nagy P. (Gaál, 80.), Németh M., Halmosi – PopinBudapest Honvéd: Horváth A. – Botka, Ignjatovic, Bobál D., Baráth – Nagy G., Hidi, Kamber (Vasiljevic, 81.) – Gazdag, Vernes (Délczeg, 71.) – YoulaA házigazda Diósgyőr ugyan eltékozolta kétgólos vezetését, végül mégis megszerezte a három pontot a Puskás Akadémia ellen. A vendégek ebben az idényben továbbra is nyeretlenek idegenben.Diósgyőri VTK–Puskás Akadémia 3-2 (0-0)Miskolc, 3000 néző, v.: Kassai gólszerzők: Okuka (47.), Novothny (67.), Egerszegi (92.), illetve Pekár (81.), Zsótér (87.)Diósgyőri VTK: Rados – Eperjesi, Kovács G., Tamás M., Németh M. – James – Okuka (Takács, 74.), Koman (Barczi, 32.), Bognár, Kitl (Egerszegi, 67.) – NovothnyPuskás Akadémia: Pogacsics – Fiola, Fodor F., Kelic, Dinjar (Zsótér, 72.) – Bacelic-Grgic, Márkvárt – Pauljevic (Pintér, 78.), Sallai R., Pekár – Tischler (Lencse, 62.)A Ferencváros szombaton 1-0-ra legyőzte újonc vendégét, a sereghajtó Békéscsabát, így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát. A zöld-fehérek immár 29 bajnoki találkozó óta nem találtak legyőzőre.Ferencváros–Békéscsaba 1912 Előre 1-0 (1-0)Groupama Aréna, 8824 néző, v.: Szőtsgólszerző: Böde (21.)sárga lap: Leandro (90.), illetve Viczián (54.)Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramírez – Varga R. (Busai, a szünetben), Gera (Pintér Á., 76.), Lamah (Haraszti, 63.), Nagy Á., Sesták – BödeBékéscsaba 1912 Előre: Ilizi – Bényei, Vaskó, Fehér Zs., Guaru – Borbély (Kertész, 79.), Spitzmüller, Calvente Criado, Laczkó (Vadász, 89.), Birtalan (Punosevac, 57.) – VicziánA Paks hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott az MTK-val, így nem tudta megelőzni ellenfelét. A két csapat között megaradt a kétpontos különbség.Paksi FC–MTK Budapest 0-0Paks, 800 néző, v: ErdősPaks: Molnár – Kulcsár D., Gévay, Lenzsér, Vági – Hahn (Koltai, a szünetben), Papp (Kesztyűs, 85.), Szakály D. (Kecskés, a szünetben), Bertus, Bartha – BalázsMTK: Hegedüs – Bese, Poór, Grgic, Vadnai – Thiam, Kanta, Vass Á. – Varga Sz. (Hujber, 82.), Ramos, Hrepka (Strestík, 68.)A Debrecen szombaton 1-0-ra nyert a Vasas vendégeként.Vasas – DVSC–TEVA 0-1 (0-0)Illovszky Stadion, 2000 néző, v.: Pintérgólszerző: Kulcsár T. (78.)sárga lap: Vukasovic (20.), Adamovic (39.), Pajovic (70.), Ádám (85.), illetve Ferenczi (42.), Castillion (70.)Vasas: Nagy G. – Osváth, Grúz, Pajovic, Hangya – Adamovic (Pavlov, 58.), Vukasovic (Czvitkovics, 84.), Berecz, Vida – Könyves, Novák (Ádám, 68.)DVSC-TEVA: Radosevic – Mészáros, Máté P., Brkovic, Korhut – Jovanovic (Szécsi, 92.), Varga J., Bódi, Ferenczi (Castillion, 69.), Horváth Zs. (Kulcsár T., a szünetben) – SidibeSzékesfehérváron az első félidő többnyire mezőnyjátékkal telt. Az elején az Újpest alakított ki enyhe mezőnyfölényt, a labda is többet volt a vendégeknél, de igazi helyzetet nem tudtak kidolgozni a hazai kapu előtt. A Videoton a félidő közepétől átvette a játék irányítását, amit több nagy helyzet is jelzett: előbb Nego, majd nem sokkal később Oliveira lövését védte nagy bravúrral Balajcza.A gól nélküli első játékrészt követően a második félidőben tovább rohamozott a hazai alakulat és büntetőből megszerezte a vezetést. A vendégek helyzetét tovább rontotta hátvédjük, Heris is, akit könyöklésért kiállított a játékvezető. Az emberelőnyben játszó Videoton győzelme innentől nem volt kérdéses. A különbség végül háromgólos lett, mivel előbb Gyurcsó megszerezte második gólját, aztán Kovács István talált a vendégkapubaVideoton FC–Újpest FC 3-0 (0-0)Székesfehérvár, 2589 néző, v.: Solymosigólszerzők: Gyurcsó (58., 86., előbbit 11-esből), Kovács I. (90.)piros lap: Heris (72.)sárga lap: Sallói (28.), Heris (42., 72.), Mohl (57.) Videoton FC: Danilovic – Nego, Lang, Vinícius, Stopira – Pátkai, Simon Á., Pölöskei (Szolnoki, 73.) – Oliveira (Kovács I., 69.), Gyurcsó (Feczesin, 89.), SuljicÚjpest FC: Balajcza – Heris, Litauszki, Kálnoki Kis, Mohl – Balázs B. (Filkor, 54.), Nagy G. (Kabát, 84.), Balogh B. – Sallói (Tóth P., 67.), Diagne, Andric