Kiélezett meccsen nyert a Veszprém a Szeged ellen

A címvédő MVM Veszprém hazai pályán egy góllal legyőzte az alapszakaszgyőztes Mol-Pick Szegedet.

2016. 05. 14. 18:22

A vendégek remekül kezdték a mérkőzést, villámgyorsan négygólos előnyre tettek szert (1–5), a lassan formába lendülő hazaiak csak a 20. percben tudtak egyenlíteni (9–9). A szünetre egygólos szegedi előnnyel vonultak a csapatok, ám a 41. percre már három góllal vezetett a Veszprém (22–19).

A véghajrá azonban szoros lett, az utolsó fél percben az egyenlítésért támadhatott a Szeged, ám sem akcióból, sem időn túli szabaddobásból nem tudott betalálni, így a Veszprém nagy csatában megnyerte a bajnoki cím szempontjából rendkívül fontos találkozót.

A Szeged–Veszprém meccset jövő hét szombaton rendezik.

Grundfos-Tatabánya – Vác 25–19 (13–8)
MVM Veszprém – MOL-Pick Szeged 30–29 (14–15)

1. MOL-Pick Szeged 9 8 – 1 301-229 16 pont
2. MVM Veszprém 8 8 – 257-190 16
3. Grundfos-Tatabánya 9 5 – 4 233-247 10
4. Balatonfüred 8 3 – 5 203-219 6
5. Csurgó 10 1 – 9 255-300 2
6. Vác 8 1 – 7 183-247 2

Sport36-Komló – Mezőkövesd 28–25 (16–15)