Ezért haragudott egész Franciaország a németekre

Minden idők egyik legnagyobb meccse minden idők egyik legkegyetlenebb megoldását hozta.

A. A.
2016. 07. 07. 12:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A futballtörténet egyik legnagyobb meccsét a franciák és a németek hozták össze az 1982-es spanyolországi vb elődöntőjében. Az egyik drámája az lett, hogy nem az az együttes jutott tovább, amelyik a hosszabbításban már 3–1-re vezetett. A franciáknak annál is keserűbb lehetett az élmény, hiszen Schumacher kapus és Battiston ütközése nyomán joggal sérült az igazságérzetük. A német hálóőr teljesen fölöslegesen terítette le a francia futballistát, három fogát kiütötte – a játék pedig mehetett tovább (ahelyett, hogy a franciák 11-est, a kapus pedig piros lapot és eltiltást kapott volna). Schumacher később személyesen kért bocsánatot, Battiston pedig megbocsátott.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.