Szokolai Lászlónak mindig a Ferencváros volt az álmai csapata, és a Nemzeti Sportnak adott interjújának az elején kiderült, miért nem ott kezdett el futballozni. Beszél a kezdeti évekről, amikor az alacsonyabb osztályban szerepelve is az NB I volt a célja.
– Bíztam benne, a Bakony Vegyészben az NB II gólkirálya lettem. Bár a KSI után volt rossz tapasztalatom. A később újpesti Sarlós Andrást megkértem, segítsen csapatot keresni, ő Baróti Lajosnak szólt, aki a Csepelt ajánlotta. Ám amikor odamentem, Keszthelyi Mihály edző azt mondta, kicsi vagyok én futballistának. A Vegyész trénerének, Bartalfi Károlynak viszont sokat köszönhetek, mert nem hagyott elkallódni, a katonaság alatt aláírtam az ETO-hoz. A Fradiban is próbálkoztam, Dalnoki Jenő nem értette, mit keresnék ott – már csak azért sem, mert huszonegy évesen megnősültem, Győrben játszottam.
Később mégis a Ferencváros játékosa lett, három futballistát, Onhausz Tibort, Nérey Györgyöt és Szabó Ferencet adta érte az FTC, plusz harmincezer forintot. Szokolai Lászó elmondta, miért lett elege a Győrből, és milyen szerepet játszott az átigazolásában egy pár Albert Flóriántól kapott cipő. Azt is elmagyarázta, miért mondta egyszer, hogy ő nem tudott futballozni, csak gólokat szerezni.
– Mindig is így vélekedtem. Vegyük például a Fradit: Nyilasi Tibor és Ebedli Zoltán tudott futballozni, én nem. Igaz, gólokat azért lőttem. Úgy szereztem kétszáznyolcvankét meccsen százötvennyolc gólt, hogy se tizenegyest nem lőttem, se szabadrúgást. Minek? Ott volt Ebedli Zoltán meg Pogány László. A góllövést edzőként én sem tudtam megtanítani senkinek. Érzék kell hozzá. Ott lenni a kipattanó labdán, s én ott voltam. Nem a lövést figyeltem, gól lesz-e belőle, hanem azt, ha kipattan a kapusról, bekotorjam.