Bedarálta a Falco a Fehérvárt, ötödször diadalmaskodott az NB I-ben

Az ötödik mérkőzés döntött a férfi kosárlabda NB I három győzelemig tartó párharcában, és a 2-2-es állás után vasárnap este a Falco hazai pályán 84-68-as győzelemmel védte meg a bajnoki címét a Alba Fehérvár ellen.

2023. 05. 28. 22:53
Férfi kosárlabda NB I - Ötödször bajnok a Szombathely Fotó: Vasvári Tamás

A bajnoki döntőben a címvédő Falco a múlt szerdai nyitányon 18 pontos hátrányt ledolgozva 82-70-re legyőzte a Fehérvárt, amely három nappal később 22 pontos hátrányból fordítva 81-80-ra nyert otthon. A harmadik meccs kedden megint hazai győzelmet hozott, a Szombathely 84-78-ra nyert, majd hasonló forgatókönyv szerint zajlott a negyedik ütközet is, ez pénteken az Alba 72-69-es sikerét hozva.

A sorsdöntő utolsó meccsen ezúttal is zsúfolásig telt ház, háromezer drukker várta a feleket az Arena Savariában, ahol a Falco 17-16-os állás után 13-2-es rohammal ellépett az Albától (30-18). A folytatásban négyperces hazai kosárcsend következett, de ezt a vendégek nem tudták kihasználni, s a nagyszünetben 51-36 volt az állás. A 24. percben már 18 pontra nőtt a különbség, 60-42-nél eldőlni látszott a finálé. A fehérvári gárda kilenc pontra feljött, felcsillant a remény a vendégek számára, de az utolsó játékrész már 69-55-ről indult. Ebben a hazaiak magabiztosan őrizték előnyüket, s győztek 84-68-ra.

A Falco sorozatban negyedszer ünnepelhetett – 2020-ban a Covid miatt nem hirdettek bajnokot – 2008, 2019, 2021 és 2022 után pedig ötödször diadalmaskodott az NB I-ben.

Döntő, 5. mérkőzés: Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Arconic-Alba Fehérvár 84-68 (30-18, 21-18, 18-19, 15-13), legjobb dobók: Cowels 22, Perl 21, Tiby 11, illetve Philmore 20, Somogyi 15, Vojvoda 10, Decosey 10. A párharc végeredménye: 3-2 a Falco javára.

A 3. helyért, 5. mérkőzés: Zalakerámia ZTE KK–Egis Körmend 83-96 (24-23, 19-25, 18-18, 22-30). A párharcot 3-2-re nyerte a Körmend.

Borítókép: Ünnepelnek a Falco játékosai (Fotó: MTI/Vasvári Tamás)