Agüero megmutatta, hogyan nem szabad panenkázni + videó

A Chelsea 2-1-re legyőzte a Manchester Cityt, elmaradt a bajnokavatás a Premier League-ben.

2021. 05. 08. 21:40
Forrás: Twitter/Manchester City

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 35. fordulójában szombat este összecsapott a Bajnokok Ligája két döntőse, a Manchester City és a Chelsea, s ha a Premier League-ben éllovas manchesteriek hazai pályán nyertek volna, matematikailag is biztosították volna a bajnoki címüket. 44. percben szerzett góljával vezettek is 1-0-ra, s még az első félidőben megduplázhatták volna az előnyüket, de a hosszabbításban flegmán, panenkázva rúgott 11-est, Édouard Mendy kapus nem dőlt el, és lefülelte a labdát.

A második félidőben aztán fordítottak a vendégek, a 63. percben Hakim Ziyech talált be, a 94. percben pedig Marcos Alonso nyerte meg a meccset a Chelsea-nek (1-2).

Ziyech nem cifrázta:

A krónikához hozzátartozik, hogy a 88. percben a Manchester Citynek érthetetlenül nem adtak 11-est, amikor Kurt Zouma háromszor (!) is megrúgta Sterlinget a 16-oson belül, de ezt nemcsak a játékvezető, hanem a VAR-szobában ülők sem látták…

A Chelsea tehát 2-1-re győzött, elmaradt a bajnokavatás, de a Manchester City vasárnap így is révbe érhet, ha a városi rivális Manchester United kikap az Aston Villa vendégeként.

Premier League, 35. forduló:

pénteken játszották:

Leicester–Newcastle United 2-4 (0-2)

szombati eredmények:

Manchester City–Chelsea 1-2 (1-0)

Sheffield United–Crystal Palace 0-2 (0-1)

Leeds United–Tottenham Hotspur 3-1 (2-1)