– Beszélt a napokban leendő csapattársával, a Real Madridban nevelkedő Dani Ceballosszal?

A földeken, borsószedéssel edződött az NBA új szupertehetsége
A Dallas Mavericks újonca már Lebron James ellen is bizonyította, hogy helye van az NBA-ben.
– Beszélt a napokban leendő csapattársával, a Real Madridban nevelkedő Dani Ceballosszal?
– Kivel? Nem értem, hogy jön ide Dani Ceballos.
– A legújabb átigazolási pletykák szerint a többek között a spanyol középpályással felálló Arsenal szeretné leigazolni. Biztos hallott róla.
– Hozzám is eljutott az információ, de ezzel nem foglalkozom. A Levante az első, örülök, hogy a csapatommal jól kaptuk el a rajtot a járvány után újraindított spanyol bajnokságban.
– Gratulálunk a hét végi góljához: a Betis védői nemcsak lábbal, szemmel is nehezen tudták követni a mozgását.
– Köszönöm, a gólom a csapat érdeme, én soha nem sajátítom ki a sikert. Lehet, hogy unalmas, de ettől még igaz: mi kis csapat vagyunk, nem egyénieskedünk, mindig a közösség az első. Szerintem ennek köszönhetjük a sikereinket.
– Hat fordulóval a bajnokság zárása előtt a Levante a tizenkettedik helyen áll a La Ligában, hat pont a hátrány a hetedik, az Európa-liga indulást jelentő helyen álló Real Sociedaddal szemben. Mi a hivatalos célkitűzés?
– Szeretnénk megnyerni a hátralevő mérkőzéseinket, hozzáteszem, nem lesznek könnyű találkozóink: sorrendben a Valladolid, a már említett Real Sociedad, a kieső helyen álló Mallorca, az Athletic Bilbao, a Barcelona ellen döntetlent elérő Celta Vigo, végül pedig az élbolyhoz tartozó Getafe lesz az ellenfelünk. Mondhatnám, hat döntő vár ránk, hogy beteljesítve a titkos vágyainkat az első tíz között végezzünk, de nem lesz könnyű. A mezőny kiegyenlített, tele jó csapattal, a Real Madrid és a Barcelona is megszenved, akár az alsóházhoz tartozó csapatok ellen.
– Mégis mi a Levante titka, és mitől megy ilyen jól a játék Enis Bardinak? A járvány alatt azt nyilatkozta, hogy úgy érzi magát, mint akit börtönbe zártak. Mióta kiszabadult, minden szép és jó?
– Igen, tényleg szörnyű volt. Csak azzal nem foglalkozhattunk, amit a legjobban szerettünk, a futballal. Viszont hadd dicsérjem meg a csapat szakmai stábját: folyamatosan kaptuk az edzésterveket, a taktikai finomságokat, edzőink a legapróbb részletekig elemezték a leendő ellenfeleinket. Nemcsak mi, játékosok, alighanem ők is alig várták már, hogy végre újrainduljon a szezon. Így amikor megkaptunk az engedélyt, és ismét pályára léptünk, mentálisan teljesen frissen és motiváltan vártuk az új feladatokat. Ennek is köszönhetően álmodozunk még az első tízről. Oda szeretnénk eljutni a bajnokság végén.
– A Real Madrid és a Barcelona a bajnoki címért verseng. Az újrakezdett bajnokság első fordulóiban a Real átvette a vezetést, többen mély válságot látnak, láttatnak a Barcánál. Egyetért ezzel?
– Nem az én tisztem véleményt formálni a két nagy csapatról. Nekik is lesz még hat kőkemény mérkőzésük a szezon végéig. Amelyik csapat kevesebbet hibázik, az lesz a bajnok.
– Követi még az NB I történéseit? Izgult egykori csapatáért, az Újpestért?
– Az edzőváltás után igyekeztem megnézni egy-két meccset vagy akár csak összefoglalót az Újpest meccseiről. Kíváncsi voltam, hogy Predrag Rogannal mennyire lesz más a csapat, mint Nebojša Vignjevićcsel volt. Örülök, hogy korábbi csapatom bent maradt az NB I-ben, hozzáteszem, én sosem gondoltam, hogy ki fog esni a másodosztályba.
– Mit szól Bojan Sanković klubváltásához? Korábban lapunknak azt mondta, hogy ő volt az egyik legjobb barátja az újpesti időszakból. Hétfőn kiderült, hogy a montenegrói középpályás a kazah bajnokságból visszatért az NB I-be – Zalaegerszegre igazolt.
– Most meglepett. Komolyan? Ezt nem gondoltam volna.
A Dallas Mavericks újonca már Lebron James ellen is bizonyította, hogy helye van az NBA-ben.
Reális az esély ötvenöt éve nem látott magyar bravúrra.
A magyar válogatott 22 éves jobbszélsője nem kerülhette ki a legfontosabb kérdést.
A szlovákiai Somorján zajlik az úszók junior Európa-bajnoksága, amelyen Antal Dávid tönkreverte a mezőnyt.
Kisgyerekes apuka halt szörnyet az M3-ason
Felháborodtak a pedagógusszervezetek a tiszás tanáron, aki már az óvodásokat is érzékenyítené
Senki nem ültet már ilyen gyümölcsfát, pedig igazi kincs a termése
Lenőni Azahriah mellé
A születésed napja elárulja, mikor jön el idén számodra a boldogság − Derítsd ki, mikor leszel a csúcson
A luxusfeleség: Olena Zelenszka
Hallgatásba burkolózik a drag queen, aki a pride-on gúnyt űzött a kokárdából + videó
Szoboszlai klubja eladta az egyik legnagyobb tehetségét
Takarítás Liverpoolban: távozott egy világbajnok is, Klopp embere
Különleges dámszarvas született a Budakeszi Vadasparkban + fotók
Baloldali megmondóember állt ki a Csík zenekar énekesnője mellett + videó
Milák utódja robbant be?! Magyar Eb-arany pillangón nagy fölénnyel, 16 évesen! + videó
A Dallas Mavericks újonca már Lebron James ellen is bizonyította, hogy helye van az NBA-ben.
Reális az esély ötvenöt éve nem látott magyar bravúrra.
A magyar válogatott 22 éves jobbszélsője nem kerülhette ki a legfontosabb kérdést.
A szlovákiai Somorján zajlik az úszók junior Európa-bajnoksága, amelyen Antal Dávid tönkreverte a mezőnyt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.