Ezüstnap, avagy ez történt a magyarokkal az olimpián vasárnap

Hírösszefoglaló a magyar sportolók eredményeiről a tokiói olimpia vasárnapi napján. Hosszú Katinka csak ötödik lett a 400 vegyes döntőjében, Fucsovics Márton visszalépett, kikapott a férfi vízilabda-válogatott, de minderre gyógyírt jelentett Siklósi Gergely vívása, aki a döntőig fantasztikusan teljesített, s végül ezüstérmet szerzett.

2021. 07. 25. 3:33
SIKLSI Gergely
Tokió, 2021. július 25. Siklósi Gergely, miután gyõzött a dél-koreai Pak Szang Jung ellen a világméretû koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia férfi párbajtõr negyeddöntõjében a Makuhari Rendezvényközpontban 2021. július 25-én. MTI/AP/Haszan Ammar Fotó: Haszan Ammar

ÚSZÁS

• Verrasztó Dávid a negyedik helyen végzett élete első olimpiai döntőjében a férfi 400 vegyes fináléjában 4:10,59-es eredménnyel.
  • ötödik, hatodik lett a női 400 vegyes döntőjében. Hidegzuhany – írtuk helyszíni tudósításunkban.
  • Debütált az olimpián, s döntőbe segítette a férfiak 4x100 méteres gyorsváltóját. Az úszás délutáni selejtezőinek összefoglalója itt olvasható.
  • Hosszú Katinka nem értette, mi történt vele a medencében Fotó: MTI/Kovács Tamás

VÍVÁS

• Pásztor Flóra sikerrel vette az első fordulót a női tőr egyéni versenyében, a 64 között az algériai Mariem Mebarkit 15:8-ra győzte le. Másik két versenyzőnk, Kreiss Fanni és Kondricz Kata csak a legjobb 32 között kapcsolódik be a küzdelmekbe.
  • Kreiss Fanni 5:2-es hátrányból fordítva 15:10-re bravúrral nyert a vb-ezüstérmes olasz, Martina Batini ellen, s ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe női tőrben. Kondricz Kata 15:5-re kikapott az olaszok 2018-as világbajnokától, Alice Volpitól, Pásztor Flóra pedig a vb-ezüstérmes francia Ysaora Thibus-től 15:13-ra, így mindketten kiestek a legjobb 32 között.
  • A világbajnok 15:3-ra legyőzte a kínai Tung Csaót a férfi párbajtőr első fordulójában, s bejutott a legjobb 16 közé.
  • A női tőr nyolcaddöntőjében Kreiss Fanni 15:10-re kikapott a címvédő és világelső Inna Gyeriglazovától.
  • Siklósi Gergely tovább menetelt, a nyolcaddöntőben 15:13-ra legyőzte a marokkói Husszam Elkordot, és bejutott a legjobb nyolc közé.
  • A párbajtőrözők negyeddöntőjében Siklósi Gergely 15:12-re legyőzte a címvédő dél-koreai Pak Szang Jungot, így a legjobb négy közé jutott.
  • Az elődöntőben is folytatta ellenállhatatlan vívását Siklósi Gergely, aki az olasz Andrea Santarellit ellentmondást nem tűrő teljesítménnyel, 15:10-re győzte le, s készülhetett a fináléra.
  • Az aranykapuba lépve megtorpant Siklósi Gergely, pontosabban a francia Romain Cannone nagyszerűen vívott ellene, s 15:10-re legyőzte a 23 éves magyart, aki ezüstérmes lett élete első olimpiáján.
  • Siklósi Gergely a nap magyar hőse Fotó: MTI/AP/Haszan Ammar

CSELGÁNCS

• Kezdésnek nagy bravúr: az Eb-bronzérmes Pupp Réka aranyponttal nyert a címvédő, olimpiai és Európa- és világbajnok koszovói Majlinda Kelmendi ellen a nők 52 kg-os versenyének selejtezőjében.
  • A címvédő legyőzése után is remekül folytatta Pupp Réka, aki a nyolcaddöntőben karfeszítéssel győzte le az amerikai Angelica Delgadót, s ezzel már a legjobb nyolc közé jutott.
  • A svájci Fabienne Kocher állította meg Pupp Rékát a negyeddöntőben, miután ipponnal legyőzte őt.
  • A magyar versenyző a vigaszágon folytathatta, melyen egy vazarival legyőzte a dél-koreai Park Da Szolt, így a bronzéremért küzdhetett.
  • Pupp Réka a 2016-os olimpia másik döntőse, az olasz Odette Giuffrida ellen lépett tatamira. Végül aranyponttal nyert a riói ezüstérmes, a magyar versenyző pedig ötödik lett.
  • Pupp Réka (jobbra) nagyot küzdött a bronzmeccsen Fotó: MTI/Kovács Tamás

VÍZILABDA

• Kikapott a magyar férfi vízilabda-válogatott az első csoportmeccsén Görögország ellen 10-9-re.
  • SPORTLÖVÉSZET

• Major Veronika nem került a döntőbe a női légpisztolyosok alapversenye után, amelyben az 566 körös teljesítményével a 34. helyen végzett.
  • Az Európa-bajnok Péni István férfi légpuskában 629.4 körös teljesítménnyel a 7. helyen zárta az alapversenyt, s ezzel bejutott a döntőbe. Ugyanide nem került be Pekler Zalán, aki 47 versenyző közül a 39. helyet szerezte meg.
  • A légpuskások döntőjében Péni István 186,5 körrel az ötödik helyen végzett.
  • Péni István öröme nem volt felhőtlen az ötödik hely miatt Fotó:MTI/Czeglédi Zsolt

TENISZ

• vállsérülés miatt visszalépett a tokiói olimpiától az első meccse előtt, amelyet a lengyel Hubert Hurkacz ellen vívott volna.
  • EVEZÉS

• Pétervári-Molnár Bendegúz bejutott az elődöntőbe a férfi egypárevezősök versenyében, miután a második helyen végzett futamában a negyeddöntőben. Az elődöntőket magyar idő szerint szerdán 4:18-tól rendezik meg.
  • VITORLÁZÁS

• Érdi Mária a 19. helyen végzett a laser radial versenyszám első futamában, majd a második futamban 18. lett, így az összetett 19. helyéről várja a folytatást.
  • A laser osztályban Vadnai Benjamin nagyon erősnek számító hetedik hellyel kezdett az első futamban, a másodikat azonban nem tudták megrendezni a kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt.
  • Vadnai Benjamin remek eredménnyel kezdett Enosimában Fotó: MTI/EPA/Olivier Hoslet

SZÖRF

• Cholnoky Sára a 26. és a 27. helyen végzett a női szörfösök első két futamában, amelyeket gyenge szélben tartottak.
  • TOLLASLABDA

• Krausz Gergely az első meccsén kikapott az ötödik helyen kiemelt indonéz Anthony Sinisuka Gintingtől a J-csoportban, a magyar tollaslabdázó az első szettben 13, a másodikban 8 pontot szerzett.
  • Sárosi Laura 2:0-s vereséget szenvedett az ötödik helyen kiemelt a thaiföldi Ratcsanok Intanon ellen az első mérkőzésén egyesben.
  • ASZTALITENISZ

• Póta Georgina az első meccsén kiesett a női egyes második fordulójában a legjobb 32 között, miután 4:1-es vereséget szenvedett a svájci Rachel Moret ellen. Póta egy hét múlva a női csapatversenyben folytatja.
  • TORNA

• selejtezőből bejutott az egyéni összetett csütörtöki döntőjébe, míg felemás korláton harmadik számú tartalék lesz a fináléban. Az Ariake Tornaközpontban rendezett kvalifikációban a kétszeres Európa-bajnok Kovács 54,732 pontot szerzett, ezzel 16. lett, ám a 24-es fináléba országonként legfeljebb ketten juthatnak, így a magyar tornász a 11. legjobb eredménnyel rendelkezik.
  • Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!