Mivel az Egyesült Királyság kilép az Európai Unióból, a brit klubok januártól munkavállalási engedély nélkül nem igazolhatnak futballistákat az EU-n belülről sem, 18 éven aluli külföldieket pedig egyáltalán nem szerződtethetnek. Ezzel egyértelmű versenyhátrányba kerül a Premier League, amely erősen támaszkodik a légiósokra, hiszen 61 százalék a bajnokságban foglalkoztatott külföldiek aránya. Ez a legmagasabb a négy topligában (Bundesliga 56, Serie A 59, La Liga 48 százalék).
– Még mindig várom, hogy valaki elmondja a Brexit első előnyét – fogalmazott Klopp a Guardianben megjelent kommentárjában. – Mi lesz ténylegesen jobb a Brexit után? Nyilvánvalóan nem az én dolgom ezt megítélni, de mint érintett, azért várom a Brexit első igazán pozitív hatását.
A Liverpool német edzője ugyanakkor emlékeztetett rá, a labdarúgás vezetői mindent elkövettek azért, hogy csökkentsék a hátrányos következményeket, és még rosszabb lenne a helyzet, ha nem küzdöttek volna ezért. – Michael Edwards, a Liverpool sportigazgatója részese volt ezeknek a tárgyalásoknak, és a többi klub is keményen harcolt a megoldásért. Ezek nélkül az egyeztetések nélkül rosszabb lenne a helyzet – tette hozzá Klopp.