Bale lett a Leicester hóhérja, a Chelsea és a Pool megmenekült

A három Bajnokok Ligája-indulásért versengett csapat közül csak a Liverpool tudott nyerni az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 38. fordulójában. A Chelsea és a Leicester kikapott, ez utóbbinak fájhat jobban, ugyanis ezzel zsinórban másodszor is az utolsó körben csúszott le a legrangosabb nemzetközi kupasorozatról. A bajnok Manchester City gólgálát tartott Sergio Agüero búcsúmeccsén, 5-0-ra győzött az Everton ellen, míg a második helyezett Manchester United soványka, 2-1-es sikert aratott a Wolverhampton vendégeként.

2021. 05. 23. 19:17
Premier League, Gareth Bale, Leicester
epa09223441 Gareth Bale (C) of Tottenham celebrates after scoring the 3-2 lead during the English Premier League soccer match between Leicester City and Tottenham Hotspur in Leicester, Britain, 23 May 2021. EPA/Shaun Botterill / POOL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Fotó: Shaun Botterill / POOL

A hagyományoknak megfelelően egy időpontban kezdődött a Premier League utolsó fordulójának összes találkozója. A Bajnokok Ligája-indulást érő pozíciókért még három együttes hajtott, a 67 pontos Chelsea, a 66 pontos Liverpool és a szintén 66 pontos, de a Vörösöknél rosszabb gólkülönbségű Leicester.

Az első félidő egy-egy pontján a csapatok mindegyike állt a top négyen kívül, és bár sokáig úgy tűnt, hogy a Chelsea járhat pórul és marad le a BL-ről, de végül – az előzetes várakozásoknak megfelelően – a Leicester szorult le az ötödik helyre.

Pedig a Rókák a második játékrész elején kiváló helyzetben voltak: 2-1-re vezettek a Tottenham ellen, miközben az Aston Villa kétgólos előnyben volt a Chelsea-hez képest. Utóbbi ugyanis hiába volt végig hatalmas fölényben, csak szépítésre volt képes a birminghamiek vendégeként, így egymaga nem tudta megmenteni a bőrét. Szerencséjére a Spurs besegített londoni riválisnak, és a találkozó utolsó húsz percében Gareth Bale vezérletével három gólt vágott a Leicesternek – ezzel megőrizve a Chelsea-nek a negyedik helyet.

Leicester–Tottenham Hotspur 2-4 (1-1)

gólszerző: Vardy (18., 52. – mindkettő tizenegyesből), ill. Kane (41.), Schmeichel (77. – öngól), Bale (87., 90+6.)

Aston Villa–Chelsea 2-1 (1-0)

gólszerző: Traoré (43.), El-Ghazi (52. – tizenegyesből), ill. Chilwell (70.)

kiállítva: Azpilicueta (89.)

Kane remek találata:

A Liverpool BL-indulása a mérkőzés első harmadában volt csak veszélyben. a 36. percben megszerezte a vezetést a Crystal Palace ellen, majd a második félidőben a szenegáli szélső hozzátett még egy találatot, ami bronzérmet ért a Vörösöknek.

Liverpool–Crystal Palace 2-0 (1-0)

gólszerző: Mané (36., 74.)

Mané első gólja:

A Premier League 2020/21-es idénye a Manchester City sikerével ért véget. Anglia bajnoka gólparádét tartott az Everton ellen az utolsó fordulóban, többek közt a távozó duplájával 5-0-ra kiütötte az Evertont. A Bajnokok Ligájában Pep Guardiola együttesén és a fent említett Liverpoolon, valamint Chelsea-n kívül a második Manchester United indulhat, amely vasárnap a Wolverhampton otthonában győzött 2-1-re.

Manchester City–Everton 5-0 (2-0)

gólszerző: De Bruyne (11.), (14.), Foden (53.), Agüero (71., 76.)

Agüero első gólja:

Az ötödik helyen végzett Leicester mellett az idény meglepetéscsapata, a West Ham indulhat az Európa-ligában, az Európa Konferencia-liga selejtezőjében pedig a Tottenham Hotspur lesz érdekelt. A másodosztályban a Fulham, a West Bromwich és a Sheffield folytatja.