A sírból hozták vissza

Már-már a férfi-kézilabdaválogatott januári Eb-n megcsodált fordításait idézte a Mol-Pick Szeged a Paris SG elleni Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésen. A 32-29-es győzelmének köszönhetően a magyar csapat két ponttal megelőzte a PSG-t, és két fordulóval a csoportkör zárása előtt a második helyen áll a BL-csoportjában.

2020. 02. 16. 19:27
Joan Cañellas a mezőny legjobbjaként tíz gólt dobott a franciáknak Fotó: MTI/Ujvári Sándor

A kulcsjátékosai közül a pénteki edzésen megsérült korábbi PSG-játékos, Luka Stepančić és Dmitrij Zsitnyikov sem állt Carlos Pastor rendelkezésére a Bajnokok Ligája-csoportkör csúcsrangadóján, a két egyaránt 18 pontos csapat, a Mol-Pick Szeged és a vendég Paris SG tegnapi mérkőzésén. A franciák az összes létező világsztárjukat felvonultatták, Luka Karabatic, Sander Sago­sen és Mikkel Hansen villogott is – az első félidőben. Mégsem ők, inkább a francia kapus, Vincent Gerárd volt a meccs főszereplője, legalábbis a szünet előtt. A sérüléséből felépülő Bodó Richárd és társai sem találták az ellenszert a kapus ellen. Háromgólos vendégelőnnyel zárult az első félidő.

És sokáig úgy tűnt, nem lesz jobb a folytatás: a PSG hatgólos előnyt alakított ki, de elbízta magát, könnyel­műen játszott. Hogy mikor szólalt meg a szegedi vészcsengő? Amikor Bogdan Radivojević piros lapot kapott, mert a játékvezetők szerint szándékosan lőtte fejbe a labdával az ellenfél kapusát? Ezt sosem tudjuk meg. Viszont innentől kezdve egészen elképesztő 7-1-es sorozatot produkált a magyar csapat, a támadásban tarthatatlan Joan Cañellas mellett a szlovén szélső, Mario Šoštarič, a hajrában pedig a kapuba visszatérő Mikler Roland egy-két zseniális védése is kellett a fantasztikus feltámadáshoz. A vége 32-29 lett, győzelmének köszönhetően a csoportja második helyén álló Szeged két ponttal megelőzi a PSG-t a csoportkör zárása előtt két fordulóval.

Joan Cañellas a mezőny legjobbjaként tíz gólt dobott a franciáknak
Fotó: MTI/Ujvári Sándor

– Az volt a legfontosabb, hogy hatgólos hátrányból visszajöjjünk a meccs­be. Matej Gaber és Nik Henigman jól védekezett, így tudtuk pihentetni Cañellast, aki a támadásban főszereplő volt. A feltámadásunk kulcsa a feljavuló támadójátékunk és az, hogy emberhátrányban remekül védekeztünk – értékelt Carlos Pastor, a szegediek edzője.

– Az első félidőben sajnos nem tudtuk belőni a helyzeteinket, a szünet után azonban megfordult ez a tendencia. A háromgólos győzelem ezek után minden képzeletet felülmúlt – nyilatkozta boldogan Mikler Roland a Sport TV-nek.

Férfikézilabda, Bajnokok Ligája, A csoport, eredmények: Mol-Pick Szeged–Paris SG 32-29, Aalborg–Celje 28-24. A csoport állása. 1. Barcelona 22 pont, 2. Szeged 20, 3. Paris SG 18, 4. Aalborg 13, 5. Flensburg 11, 6. Celje 6. 7. Elverum 3, 8. Zagreb 3.