A színes hírekre ácsingózó kollégák mostanában akkor járnak a legjobban, ha ellátogatnak az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) aktuális eseményére, ott mindig történik valami. A legutóbbi híranyag arról szólt, hogy Balogh János „ideiglenes ORÖ-elnök” alaposan átejtette az újságírókat. Nem elég, hogy másfél órát késett saját, tíz órára meghirdetett hivatalátvételéről, amikor megérkezett, bejelentette, mégsem most lesz az aktus, merthogy még várja a kormány hivatalos álláspontját az ügyben. Balogh titulusát azért tettem zárójelbe, mert a négy nappal korábbi tisztújítást sokan megkérdőjelezték, tekintettel a lebonyolítás sajátosságaira. (A szenvedélyes küldöttek csaknem kardélre hányták egymást a vita hevében.) Ahogyan arról lapunk is beszámolt, a korábbi pallért, Hegedüs Istvánt úgy váltották le, hogy szegény ott sem lehetett az eseményen, merthogy szívinfarktus gyanújával kórházban kezelték. Ám ez csöppet sem zavarta az értekezletet celebráló Farkas Flórián miniszteri biztost és híveit a királycsinálásban. Hegedüssel együtt Buri Edina hivatalvezetőt is elzavarták tisztéből. A kis híján pofozkodással végződő „tisztújítás” következő fejezete az volt, amikor az elcsapott elnök hívei csütörtökön visszafoglalták hivatalukat. Ekkor is a levegőben lógott egy kiadós tömegverekedés lehetősége – végül áthidaló anyázással szakadt félbe a felek „egyezkedése”. A részletekről érdeklődő bátrabb újságírók (ehhez is mersz kell, pár hete egyik kollégánk egy kiadós brusztflekket kapott az egyik hölgy képviselőtől) csupán annyit tudtak meg a magát elnökként aposztrofáló Balogh Jánostól, hogy a végső szót várhatóan a hét második felében mondhatja ki a kormányhivatal. Nem lennék a helyükben.
Roma rumli: ki az elnök?
A színes hírekre ácsingózó kollégák mostanában akkor járnak a legjobban, ha ellátogatnak az ORÖ aktuális eseményére.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhezNe maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en



















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!