A bíróság kedden hirdet ítéletet az ügyben. A dpa német hírügynökség értékelése szerint történelmi jelentőségű per folyik Guatemalában, ahol az 1960-ban kirobbant polgárháborúban legalább 200 ezren haltak meg a békemegállapodás 1996-os aláírásáig. Az akkori katonai rezsim mindenekelőtt az őshonos lakosság ellen vívott háborút.
A perben szemtanúk vallomásai alapján azzal vádolják a négy volt katonát, hogy 1982-ben gerillák utáni hajtóvadászatban betörtek Petén tartomány északi részén Las Dos Erres településre, ahol megöltek 201 nőt, férfit és gyereket, majd a holttesteket egy kútba dobták. A vádlottak ártatlannak vallották magukat.
Az ügyész minden egyes áldozat halála miatt 30 év szabadságvesztés kiszabását kérte a bíróságtól a négy vádlottra, és plusz 30 év börtönt minden egyes esetben az emberiesség elleni bűncselekmény miatt.
(MTI)

A Hell közleményben reagált az energiaitalok korlátozására