Lapunk információ szerint egy új járás létrehozásával orvosolják a Veszprém megyében kialakult vitát az esetleges járási központok körül. Mint ismert komoly viharokat okozott a járási rendszer fölállítása több Balaton melletti településen. Keszey János, Balatonalmádi fideszes polgármestere lapunknak úgy fogalmazott, hogy nem tudja megmondani, mi alapján döntöttek úgy, hogy Balatonalmádi ne legyen járási székhely, az erre vonatkozó igényük ismert volt.
A polgármester szerint egyelőre nem lehet tudni, milyen hátrányokkal járhat a város számára, ha nem ők töltenék be a járási székhelyet szerepét, mivel a feladatok ellátását érintő részletek még nem ismertek. A Balaton déli partján is hasonló viharokat kavar a járási központok beosztása. A balatonföldvári kistérség polgármesterei egyöntetűen úgy foglaltak állást: elsősorban azt szeretnék, ha Balatonföldvár központtal önálló járás alakulhatna.
Nem akarta szétrobbantani a vitát
Veszprém megyében eredetileg 9 járást hoztak volna létre a 10 kistérségi központból. A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium tervezete szerint ajkai, balatonfüredi, devecseri, pápai, sümegi, tapolcai, várpalotai, veszprémi, illetve zirci székhellyel jöttek volna létre a járások, míg a kistérségi székhelyként működő balatonalmádi elvesztette volna jelenlegi központi szerepét. Információink szerint a problémát úgy orvosolják majd a megyében, hogy Balatonalmádi végül járási központ lesz.
Navracsics Tibor, a KIM első embere korábban úgy fogalmazott, hogy a jövőben is létrejöhetnek új járások, és a meglévő járási határok is változhatnak. A politikus arra is fölhívta a figyelmet, hogy arra az időszakra vonatkozott a 175 járás kőbe vésett állapota, amikor kint volt a honlapon a körzetek beosztása, és észrevételeket lehetett küldeni. Navracsics nem szerette volna, ha az egyeztetések első körében szétrobban a vita, hiszen nyilván minden település saját járást szeretne, ami természetesen gazdaságilag nem fenntartható.
Ha a fővárosi polgármesterek ragaszkodnak ahhoz, hogy minden kerületben legyen járási hivatal, Navracsics „meghajlik” az akaratuk előttük, ám igyekszik meggyőzni őket, hogy nem ez a legjobb megoldás. A miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter erről a Hír TV-nek nyilatkozva beszélt, kitérve arra is, hogy nem szeretné, ha a járási hivatalokat aktív parlamenti képviselők vezetnék.
Egy erőszakos bűnöző bosszúból ölte meg az RTL Klub volt vezetőjét