Milyen képzést kapott Lvovban Kónya Péter?

„Történetének legnagyobb tömeggyűlésére” készül szombaton a Magyar Szolidaritás Mozgalom (MSZM). A jelek szerint a demonstrációt az MSZP segíti a háttérből.

PR
2012. 03. 09. 3:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kónya Péter nem tudta megmondani, hány résztvevőre számítanak a Kossuth térre szombatra meghirdetett demonstráción. Mint azt megírtuk, a hétfői sajtótájékoztatón Kónya Péter úgy fogalmazott: nem klubdélutánra készülnek. Közben számos jel utal arra, hogy a szerveződést az MSZP, illetve a hozzá kötődő szervezetek, értelmiségi körök támogatják. Közismert, hogy Kónya Péter még rendvédelmi szakszervezeti vezetőként a szocialista Kiss Péter köreinek a támogatását élvezte.

Aki a kezdetektől követi az MSZM tevékenységét, annak feltűnik a mozgalom körüli állandó ködösítés, konspiráció – olvasható a lapban. A „népnyúzó Orbán-kormány”-ozáson túl a Szolidaritás eddig semmiféle politikai, gazdasági jövőképet nem tudott felmutatni. A Magyar Nemzet derítette ki azt is, hogy az MSZM állítása ellenére nem kért és nem is kapott engedélyt a lengyel Solidarnosctól emblémája – minimális különbséget hordozó – használatára.

Kónya Péter volt az, aki „bohócforradalmárként” a korkedvezményes nyugdíjrendszer átalakítása elleni tiltakozások idején homályos, az erőszak lehetséges elszabadulására vonatkozó utalásokat tett. „Egyre több spontán akció kezd kibontakozni, szabadcsapatok alakulhatnak. Nem biztos, hogy garantálni tudjuk, hogy mindvégig békés marad a rendvédelmi demonstráció!” – mondta. A 168 Órában vele készült interjúból kiderül, hogy elit katonai iskolában tanult a Szovjetunióban.

„Péter az érettségi után, 1987-ben a szentendrei Kossuth Lajos Katonai Főiskola mélységi felderítő szakára sikerrel felvételizett. Majd kérte, ő is kint tanulhasson a Szovjetunióban. Magyarország három helyet kapott egy »speciális elit katonai iskolába«, ahol korábban magyarok soha nem tanulhattak. Így a gorbacsovi peresztrojka jegyében ő volt az egyik, akit Lvovba küldtek, öt évre.”

– Az intézmény menedéket adott olyan országok magasabb beosztású tisztjeinek is, ahol rezsimváltás volt. Hárman haditudósító szakra jártunk, de képeztek ott kultúrtiszteket, és volt egy harmadik, speciális terület, amelyről már azzal is sokat elárulok, ha nem beszélek róla – mondta a lapnak Kónya Péter.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.