A kereszténydemokrata Aradszki András szerint az új munka törvénykönyve versenyképesebbé teszi a magyar gazdaságot, amely által lehetőség lesz növekvő foglalkoztatási arányok elérésére. A politikus némileg igazat adott az ellenzéknek abban a tekintetben, hogy maga is hamarabb várta az átmeneti törvény benyújtását. Fontosnak tartotta ugyanakkor, hogy a munkaügyi kódex elfogadásával nem álltak meg az egyeztetések az érintettekkel, a mostani előterjesztés előkészítése során a kormány mind a munkavállalói, mind a munkaadói érdekképviseletekkel tartotta a kapcsolatot.
Az európai bírálatokról szólva kijelentette: az Európai Bizottság 2008 óta nem tudott konkrét megoldási javaslatot ajánlani a válságra, kizárólag kritikát fogalmazott meg.
Ellenzéki kritikák
A jobbikos Bertha Szilvia szerint a 66 jogszabályt módosító előterjesztés számos pontja nem függ össze az előre meghatározott célokkal.
Szél Bernadett (LMP) szerint az áprilisra ígért, de csak most benyújtott előterjesztés totális káoszt teremt a munka világában. Azt mondta, a javaslat nem az új munka törvénykönyvére történő átállást segíti, hanem érdemben változtat a már elfogadott kódexen és más jelentős szabályokon.
A vitában a szocialisták kétperces felszólalások formájában kritizálták a tervezetet, Nemény András pedig arra kérte a kormányt, hogy fontolják meg beadott módosító javaslataikat.
A honvédséget is érinti
Ágh Péter (Fidesz) kitért arra, hogy a honvédség működését is érinti a változás, mivel a két legnagyobb, a honvédség működését is szabályozó törvény szintén megváltozik. Ezzel lehetővé válik, hogy a honvédség szállító eszközei és munkagépei a miniszter engedélyével, térítés ellenében átengedhetőek a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálatnak, valamint létrehozzák a harctéri mentőkatona intézményét is.
Magyar Péter a sajtóban hízeleg a nőknek, miközben valójában lenézi őket