Október 30.: Magyar politikai élet (2.)

Az MKDSZ közleménye a transzvesztita gyermekvállalásról, az MSZP az oktatásról, Horn Gyula (MSZP) a kampány várható hangulatáról, Kövér László (Fidesz) a kisbéri lakossági fórumon.

MTI
2001. 10. 30. 21:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az MKDSZ közleménye a transzvesztita gyermekvállalásról
A Magyar Kereszténydemokrata Szövetség budapesti szervezete megütközéssel értesült a XIV. kerületi gyámhivatal azon döntéséről, amely egy gyermek örökbefogadására találta alkalmasnak Terry Black vagyis Rácz Károly transzvesztitát. Az MKDSZ fővárosi szervezete ezért teljes mértékben támogatja Harrach Péter azon lépését, melyben a szociális és családügyi miniszter vizsgálatot rendelt el az ügy tisztázására és felvetette az idevonatkozó jogszabály-módosítás szükségességét.

A normálistól eltérő életvitellel szemben tanúsított jogi tolerancia ugyanis nem előzheti meg egy önmaga sorsa felett dönteni nem képes csecsemőnek a társadalom által elfogadott nevelését. Különösen nagy a felelőssége annak a kerületi gyámhivatalnak, amely a szakértői véleményeket és bizonyítékokat ilyen esetekben mérlegeli. Az MKDSZ budapesti szervezte ezért felszólítja a XIV. kerületi SZDSZ-MSZP vezetésű önkormányzatát, hogy a rendelkezésére álló lehetőségeket latba vetve tegyen meg minden törvényes lépést a csecsemő egészséges neveltetése érdekében.
A Magyar Kereszténydemokrata Szövetség felhívja továbbá a figyelmet arra: országos viszonylatban az elmúlt években a főváros nyújtotta a legrosszabb statisztikai mutatókat az örökbe adható gyermekek családokban történő elhelyezéséről, miközben olyan házaspárok százai várnak mindhiába örökbefogadásra, akiknek egészségügyi okokból nem születhet gyermekük.

Az MKDSZ budapesti szervezete nevében Deák András



Az MSZP az oktatásról
Az MSZP Jövőnk a tudás című választási oktatási programjának főbb céljait ismertette Veszprémben Hiller István. A párt oktatási kabinetjének vezetője – mielőtt az egyetemen szocialista érzelmű diákokkal találkozott – elmondta, hogy az MSZP a kerettanterveket nem szüntetné meg, eltörölné viszont azok kötelező jellegét. Elfogadja a párt a diákhitelt is, ellenben megvalósításának körülményeit szervezetlennek, sőt csapnivalónak tartja.
Hiller véleménye szerint nem kielégítő az iskolák többségének infrastruktúrája és az épületek állaga sem, ezért kormányra kerülése esetén a Magyar Szocialista Párt „meghatározza azt a minimumot, amit meg kell teremteni ahhoz, hogy egy ház iskolaként funkcionálhasson”. Az MSZP jelentős anyagiakat fordítana az iskolaépületek karbantartására. Külön programot dolgoztak ki a családjuktól távol tanuló diákok támogatására, számukra ingyenessé tennék a közlekedést a lakóhelyük és az oktatási intézményük között.
Az MSZP a felsőoktatásban helyesnek tartották az integrációt, s a folyamatot is támogatják, viszont úgy látják, a kormány csupán kipipálta ezt a kérdést, a törvény elfogadását után nem történt semmi. „Az integráció ugyanis nem állhat meg a különböző intézmények összevonásával, lényege és értelme éppen az lett volna, hogy utána jelentős anyagi ráfordításokkal és komoly infrastrukturális beruházásokkal a minőségi felsőoktatás alapjait lehessen megteremteni” – mondta Hiller István. „Az elmúlt évtizedben ugyanis több mint a háromszorosára emelkedett a hallgatói létszám a főiskolákon és egyetemeken, ám ezzel együtt nem sikerült megtartani az oktatás színvonalát is.”
A szocialisták úgy vélik, hogy a hallgatói létszám mára már elérte a kritikus határpontot, márpedig a felsőoktatásban mindenek előtt a minőségre kell helyezni a hangsúlyt. Ezért különösen fontosnak tartják az oktatói kar megerősítését.



Horn Gyula botránykampányra számít
Horn Gyula szerint olyan botránykampány fogja megelőzni a 2002-es parlamenti választásokat, amelynek negatív stílusa felül fogja múlni az 1994-es és az 1998-as kampányok hangnemét. A volt miniszterelnök Egerben tartott sajtótájékoztatóján úgy vélekedett: a kampány már elkezdődött, ő maga is ennek jegyében érkezett Heves megyébe.
Már most látható – vélekedett -, hogy ellenfeleik a rágalmak sorozatát fogják megfogalmazni az MSZP-vel szemben.
Pártja azonban ennek ellenére sem él ezzel a nemtelen eszközzel, nem kívánja felvenni a jobboldali pártok stílusát, csak tényekre épülő kritikát kívánnak megfogalmazni.
A továbbiakban elmondta, hogy országjárása során szerzett tapasztalatai szerint kormányváltó hangulat uralkodik a társadalomban. Ennek a kormány által előidézett „demokratikus deficiten”, vagyis a demokratikus intézményrendszer működésének korlátozásán túl az az oka, hogy nem érvényesül a társadalmi igazságosság, a kormány nem érvényesíti azt az európai követelményt, mely szerint a gazdasági növekedéssel arányosan kell javulniuk az életkörülményeknek. „A települések is ki vannak szolgáltatva pénzügyileg a kormánynak, amely ezzel visszaél” – mondta Horn.
Az MSZP kormányra kerülése esetén visszaállítja azt a megosztást, amely szerint a személyi jövedelemadó 40 százaléka az önkormányzatokat illeti meg, a jelenlegi 5 százalékkal szemben – közölte Horn Gyula.
Az ügyészség Schlecht Csaba elleni nyomozást megszűntető határozatára így reagált: „Fel vagyok háborodva, úgy néz ki, hogy az urak már a látszatra sem adnak; ez egy botránykrónika, ami rájuk fog visszaütni”.
Horn Gyula megítélése szerint a Fidesznek A jövő elkezdődött című vitairata annyira semmibe veszi mások véleményét és olyannyira törekszik rákényszeríteni az emberekre egyfajta felfogást, hogy az a „MIÉP-nek is a javára válna”.




Kövér László lakossági fóruma
„Büszkék lehetünk rá, hogy egy nemzetközi felmérés szerint a volt szocialista tábor országai közül a magyar a legelégedettebb és a legbizakodóbb nemzet” – jelentette ki Kövér László a kisbéri lakossági fórumon. A Fidesz ügyvezető alelnöke szerint az utóbbi tizenegy esztendő öt évtized múlva úgy kerül be a magyar történelemkönyvekbe, mint a nemzet egyik nehéz, sok megpróbáltatással járó, de legsikeresebb korszaka. Az emberek a korábbinál optimistább életszemléletének kialakításához remélhetőleg hozzájárult a mostani kormány.
A politikus az elmúlt három és fél év legnagyobb eredményének a család támogatási rendszer megerősítését, kibővítését tartotta. Ennek kedvező hatása máris megmutatkozik a születések és a házasságkötések számának emelkedésében, valamint a művi terhesség megszakítások számának csökkenésében.
A Fidesz és a kormány reméli, hogy a kedvező tendenciák folytatódnak; ennek érdekében döntött nemrégiben a kabinet egyebek mellett a lakástámogatások növeléséről, valamint egy népesedéspolitikai munkacsoport megalakításáról. Kövér szerint arra is büszkék lehetünk, hogy Magyarország gazdasági növekedésének üteme kétszerese az Európai Unió átlagának, s hogy nálunk a munkanélküliségi ráta alacsonyabb, mint a tőlünk nyugatra fekvő országokban.
A Fidesz politikája a jövő évi parlamenti választások bízvást remélhető megnyerése után sem változik, a párt továbbra sem csak az ország előtt álló napi feladatok megoldásával kíván foglalkozni, hanem olyan intézkedéseket tervez, amelyek évtizedekre meghatározzák a magyarság jövőjét – mondta Kövér László.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.