Amióta a talajba szerves trágyát és négyzetméterenként 5-8 kilogramm alginitet dolgoznak be, a talaj vízháztartása jelentősen javult. Kevesebbet öntöznek, két-három centiméter mélyen mégis vizes a homok, és a talaj is laza marad. Régebben ugyanis az intenzív öntözés hatására szinte betonkemény lett a föld, és nehézkes volt a burgonya, illetve a gyökérzöldségek betakarítása. A növényeken látszik, hogy minden tápanyagot megkapnak. Szépek, erőteljesen hajtanak, gyorsabban fejlődnek. Ilyen eredményt akkor sem tapasztaltak, amikor régebben műtrágyát használtak. A homokban ugyanis minden „elszaladt”, a gyökérzónában nem volt semmi, ami megtartotta volna a tápanyagokat. Az alginit megfogja a vizet. A talajban oldódva folyamatosan ellátja a növényeket tápanyaggal, és az sem utolsó szempont, hogy a sárga homok kezd barnulni, látszik, hogy megindult benne a talajélet.
A gazdálkodó földjeinek egyötöde középkötött barna erdei talaj, amely az esők, és az öntözés után cserepesedett, megkeményedett. Amióta alginittel javítja, ez a gondja is enyhült. Azt mondja, kár, hogy korábban nem ismerte ezt az ásványt, amelyet a növényekre lehet permetezni. Koncz Jenő száz liter vízben felold 10-12 kilogramm őrölt alginitet, és hozzákever egy liter élő algatenyészetet. Az algák két hét alatt teljesen elszaporodnak az oldatban, és élővé teszik a holt anyagot. Ezzel a szépen bezöldült oldattal öntözik a virágokat, a palántákat, az epret. Így nem csak a talajból, hanem a levélen keresztül is megkapja a növény a számára fontos tápanyagokat. A termés keményebb, jobban eltartható lesz. Ehhez az algás-alginites oldathoz lehet más permetezőszert is keverni, például rézoxi-kloridot, nedvesíthető ként. Sokszor a javasolt permetezőszer fele, háromnegyede is elég. Szép eredményeket értek el így például az őszibarack tafrinás levélfodrosodásának gyógyításában.
Az alginit hasznos az állattenyésztésben is. A gazda a baromfifélék (tyúk, pulyka) alomjához hetente alginitet kever. A tyúkoknál nincs kannibalizmus, elmaradnak a bélrendszeri betegségek, és megszűnt az ammóniaszag. A tojás több, nagyobb és keményebb héjú lett. A sertések alomjára is kerül alginit, sőt esznek is belőle. Az állatokban nincsenek bélparaziták, megszűnt a légyinvázió, nem bűzös az ól és a trágyadomb környéke. A gazda szerint nagy baj, hogy sokan nem ismerik az alginitet, ezt a nemzeti kincset, amelynek sajnos még nem megoldott a forgalmazása. Talán többen is hozzájutnának, ha az országban több helyen létesítenének lerakatokat, és állami támogatás is segíthetné az alginit terjesztését.

Alapjogokért Központ: Lengyelország, a globalisták kísérleti terepe