Kuba után munka vár Medgyessyre

Hazaérkezett nyaralásáról Medgyessy Péter. A kormányfőről időközben kiderült, hogy a kubai Varaderóban a szomszédságában üdült Bárdos András, a TV2 műsorvezetője és felesége, a csatorna hírműsorát vezető Máté Krisztina. Itt töltötte szabadságát Gyurcsány Ferenc, a miniszterelnök főtanácsadója is nejével, Dobrev Klárával, aki jelenleg a Miniszterelnöki Hivatal munkatársa, de a kampány idején a kormányfő kabinetfőnökeként tevékenykedett.

2003. 01. 05. 18:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kubai Varadero Beach Melia Las Americas hotelt választotta az ünnepekre üdülőhelyéül Medgyessy Péterrel együtt két „médiasztár”, Bárdos András és Máté Krisztina, valamint Gyurcsány Ferenc, a miniszterelnök főtanácsadója, a kancellárián dolgozó feleségével együtt – közölte a Magyar Hírlap. A Kubában üdülő társaság tagjai azt állították, hogy csupán véletlen egybeesésről van szó, hiszen már korábban, a miniszterelnöktől függetlenül megszervezték az útjukat.

Gyurcsány Ferenc a Magyar Hírlapnak azt állította, hogy társaságával két nappal Medgyessyék után, az óév utolsó előtti napján érkezett Varaderora. Értesüléseink szerint azonban a kormányfő már napokkal december 28. előtt elindult repülővel, többen látták például a Ferihegyi repülőtéren az egyik boltban, ahol csomagkötözőt vásárolt. Ezért is különös, hogy miért csak december végén érkezett meg a tengerpartra.

Bárdos András mindössze annyit mondott: találkozott Medgyessy Péterrel, akinek boldog új évet kívánt, de egyébként egy régi baráti társasággal üdül.

Az ügyben hiába kerestük Gál J. Zoltán kormányszóvivőt, helyettese, Keszthelyi András pedig nem tudott tájékoztatást adni a számunkra.

A szóvivő korábbi közlése szerint Medgyessy Péter hétfőn már munkába áll. A kancellárián levonták a következtetés a kormányfő útja körüli botrányból, és a jövőben tájékoztatják a közvéleményt Medgyessy Pérter magánútjairól is, de csak olyan mértékben, hogy ne sérüljön a kormányfő magánélethez való joga – ígérte Gál J. Zoltán.

Hasonlóképpen nyilatkozott Kiss Elemér kancelláriaminiszter is, aki kijelentette: „természetesen a miniszterelnök hollétéről mindig tudunk, hiszen ha szükséges kapcsolatba is kell hogy lépjünk vele.” Mint ismeretes, korábban a kormányszóvivő azt nyilatkozta, hogy nem tudja hol tartózkodik a kormányfő, és csak telefonon tartják a kapcsolatot. Újhelyi István, az MSZP médiapolitikusa pedig szilveszteri tréfának nevezte kérdésünket a kubai utazásról.

Kovács László külügyminiszter továbbra sem érti, hogy miért képezi kritika tárgyát Medgyessy Péter kubai útja. A politikus a Kossuth Rádió Reggeli Krónikájának nyilatkozva komikusnak tartotta, hogy egyes politikusok abba kötnek bele, miszerint a kormányfő itthon töltötte-e szabadságát. Kovács úgy véli: az átlagember közül is sokan elmennek pihenni karácsony és újév között, vagy éppen újév után egy nappal.

Kovács a Nap-keltében azt mondta: szerinte a „tengerpart pártsemleges, politikasemleges”. A külügyminiszter Orbán Viktorra utalva megjegyezte: „volt olyan kormányfő, aki közpénzen, különgéppel repült azért külföldre, hogy ott futballozhasson egyet, és aki egy hivatalos látogatásra két focistát vitt magával egy meccs miatt.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.